Šilumai atpigti neleidžia institucijų nesusikalbėjimas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Yra galimybių Vilniuje jau dabar šilumos kainą sumažinti 25 procentais. Tai „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ teigė sostinės vicemeras Romas Adomavičius. Tačiau to padaryti esą neleidžia Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos taikoma metodika:

„ Prieš porą savaičių kalbėjomės su Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nariais. Susidaro paradoksali situacija – Vilniuje įvedus papildomus gamybos iš atsinaujinančių šaltinių, iš biokuro pajėgumus, mes jau šiandien turime galimybę beveik 25 procentais sumažinti šilumos kainą miestiečiams. Tačiau metodika, kuria vadovaujasi komisija, tokio atvejo nenumato. Taigi, mes turime imti iš gyventojų šiuo metu brangiau, negu realiai šito reikia".

Vicemeras priminė, kad bendrovė „Vilniaus energija“ buvo pradėjusi taikyti 18,45 cento už kilovatvalandę mokestį.

„Tuo metu Kainų komisija pareiškė, esą jūs galite taikyti tokias kainas, tačiau tai nebus įvertinta bendruose metiniuose rezultatuose. Tokią nuolaidą galite taikyti iš savo pelno. Mano minėtoje metodikoje numatyta, kad tik pasibaigus metams, apskaičiavus visas sąnaudas, galima kompensuoti tai, ko gyventojas neturėjo mokėti. Mes sakom – leiskim gyventojams šiandien mokėti tiek, kiek realiai reikia, neimkim daugiau.

Anot pašnekovo, Vilniaus antrojoje termofikacinėje elektrinėje veikia 60 megavatų galios biokuro katilas. Taip pat atsirado nepriklausomų šilumos gamintojų, kurie privalo, jeigu tik šilumos tiekėjas gali gaminti pigiau, pagal galiojančius įstatymus, sumažinti kainą.

„O dabar mes verčiami leisti daugiau uždirbti nepriklausomiems šilumos gamintojams. Tai nenormalu. Yra Energetikos ministerija, vyriausybė, kuri tvirtina metodiką. Pagaliau ir Kainų kontrolės komisijos žmonės taip pat suvokia, kad tokia situacija nenormali, kuomet reikia gyventojams mokėti daugiau, o mes kažkada kompensuosim. Jau ir naudojant dujas šilumai gaminti, kaina dėl pingančių dujų kris 15 -16 procentų. Todėl, visa tai įvertinus, reikia kuo greičiau priimti sprendimus", –- sakė Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.