Šiluma uostamiestyje pinga toliau
Vasaros sezono metu šiluma naudojama karšto vandens paruošimui ir temperatūros palaikymui. Nuo liepos klaipėdiečiams kilovatvalandės kaina sieks 3,53 euro cento be pridėtinės vertės mokesčio. Pastarasis gyventojams dar yra lengvatinis ir siekia 9 proc.
Birželį klaipėdiečiai mokėjo 3,80 euro cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio.
Šilumos kaina uostamiestyje jau kelis mėnesius muša pigumo rekordus. Birželį ji buvo 9,5 proc. mažesnė nei gegužę. Tam įtakos taip pat turėjo turėjo pigesnis biokuras, gamtinės dujos ir pirkta šiluma iš nepriklausomų šilumos tiekėjų. Vienas iš pastarųjų – birželį šilumą pasiūlė tiekti už dar neregėtą kainą – 0,5 euro cento už kilovatvalandę.
Jau gegužę buvo džiaugiamasi rekordiškai maža šilumos kaina. Ji siekė 4,20 euro cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Lyginant su balandžio buvo sumažėjusi net 23 proc. Tai buvo didžiausias šilumos kainos mažėjimas šiemet.
Pagrindinė pigimo priežastis buvo beveik 45 proc. sumažėjusi šilumos, kuri perkama iš nepriklausomų gamintojų, kaina.
Nuo liepos įsigaliosianti šilumos kaina yra 31 proc. mažesnė nei buvo prieš metus.
Nustatyta ir mažesnė kubinio metro karšto vandens kaina. Daugiabučių namų gyventojams, kuriems šią paslaugą teikia įmonė „Klaipėdos energija“, reikės mokėti 3,96 euro be pridėtinės vertės mokesčio. Nuo liepos įsigaliosianti kaina yra 3,9 proc. mažesnė nei birželio.
Vartotojų, kurių karšto vandens tiekėjas yra bendrovė „Klaipėdos energija“, uostamiestyje yra mažuma. Daugumai karštas vanduo ruošiamas kompleksiškai. Vanduo perkamas iš įmonės „Klaipėdos vanduo“, o šiluma jam pašildyti iš bendrovės „Klaipėdos energija“.
Prognozuojama, kad šilumos kaina uostamiestyje neturėtų didėti iki šildymo sezono pradžios.