Šildymo Vilniuje šią savaitę dar nesulauksime

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Vilniaus miesto savivaldybė, atsižvelgusi į oro sąlygas, šią savaitę nusprendė dar neskelbti šildymo sezono pradžios.

Tuo tarpu gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų savininkai, tinkamai pasirengę savo šildymo sistemas ir neskolingi šilumos tiekėjui ir daugumos prašymu nusprendę įjungti šildymą anksčiau, nei bus priimtas Vilniaus savivaldybės sprendimas, patys arba (namo valdytojas – administratoriai, bendrijos ir jungtinės veiklos sutarties įgalioti asmenys) gali įsijungti šildymą, pranešė savivaldybė.

Įsijungę šildymą, gyventojai, namo administratoriai ar bendrijos pirmininkai apie savo sprendimą turi pranešti šilumos tiekėjui per penkias darbo dienas.

„Ne nuo manęs priklauso, ar pas jus įjungtas šildymas. Jeigu tik yra noro, šildymą galite jungtis ir liepą. Nebe sovietmetis, kai tokius sprendimus priima valdininkai, viskas jūsų pačių rankose. Imkitės kažkiek atsakomybės už savo namą ar butą“, – rašo A. Zuokas savo paskyroje socialiniame tinklapyje.

Ikimokyklinio ugdymo įstaigose, mokyklose ir ligoninėse šildymas įjungtas nuo praėjusios savaitės.

Pernai Vilniaus daugiabučiuose, kurių gyventojai patys dar nepradėjo šildymo, jis buvo įjungtas nuo spalio 23-iosios.
Šildymo sezono neskubama paskelbti ir Kaune. Sinoptikams prognozuojant, kad šią savaitę Kaune dienomis oro temperatūra sieks net 17 laipsnių šilumos, nuspręsta artimiausiu metu dar nepradėti šildymo sezono.

„Ikimokyklinėse ugdymo įstaigose šildymas įjungtas dar praėjusią savaitę. Tuo tarpu dėl šildymo pradžios kiekvienoje mokykloje sprendimą priima ugdymo įstaigos vadovybė“, – teigia Kauno miesto savivaldybės Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas.

Tuo tarpu alytiškiai jau savaitę džiaugiasi šiluma namuose. Alytuje šildymo sezonas paskelbtas praėjusią savaitę, spalio 1 dieną, tačiau šiluma kol kas įjungta tik maždaug 7,5 proc. visų mieste šildomų pastatų, skelbia „FM99“.

Visuotinis šildymo sezonas paprastai pradedamas tada, kai tris paras iš eilės vidutinė paros temperatūra yra žemesnė nei 10 laipsnių.

ELTA jau skelbė, kad po žvarbios rugsėjo pabaigos orai šią savaitę sušils. Nors neseniai sulaukėme šalnų, artėjantys orai žada būti švelnūs: nors saulę beveik visada užstos debesys, nesulauksime stipresnio lietaus, temperatūra daug kur laikysis 10-15 laipsnių šilumos.