Šildymo tyrime – nieko skandalingo?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Sostinės savivaldybė šildymas ketina skelbti darbo grupės, kuri nagrinėjo šilumos suvartojimo augimą, išvadas. Nors ši darbo grupė tikina, kad tyrime skandalų nebus, šalies energetikos inspektoriai mano kitaip ir jau ieško prokurorų pagalbos.

Kaltų nerado

Sostinės savivaldybė šiandien skelbs šilumos kainas nagrinėjusios darbo grupės išvadas. Darbo grupei vadovavęs Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius dienraščiui sakė, kad tyrimas neatskleidė nieko skandalingo.

„Nieko skandalingo. Viskas suvokiama sveiku protu. Tai tik sveikas protas, logika, fizika ir matematika“, – tvirtino vienas miesto vadovų.

Užsimenama, kad Vilniaus savivaldybės ekspertai nerado kaltų dėl gyventojų pečius užgriuvusių milžiniškų mokesčių už šildymą. Abejojama ir tuo, ar bus išsiaiškinta, dėl kokių priežasčių į neregėtas aukštumas šoktelėjo vilniečių šilumos suvartojimas. Esą visi vykstantys procesai logiškai paaiškinami.

„Dėl šildymo nėra kaltų, nes visur labai panaši padėtis. Nieko keista čia nėra. Reikia atskleisti dūmų uždangą nuo realybės, kurią reikia greitai keisti. Tai reikia daryti naudojantis visų pastangomis – Seimo, Vyriausybės, Energetikos ministerijos, Kainų ir energetikos kontrolės komisijos, ypač namų šilumos ūkį prižiūrinčių organizacijų jėgomis. Žinoma, ir savivaldybės, kuri mieste visą šią veiklą turi koordinuoti, kontroliuoti, informuoti visuomenę, – aptakiai “Vilniaus dienai„ aiškino R.Adomavičius ir pridūrė: – Šitoj didžiulėj bėdoj, kuri ištiko miesto gyventojus, reikia parodyti realią padėtį. Reikia padaryti viską, kad ta padėtis pasikeistų.“

Kreipėsi į prokuratūrą

Prieš savaitę pirmąsias savo tyrimo dėl šilumos suvartojimo išvadas paskelbė ir Energetikos inspekcija. Vakar ji kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Prancūzijos koncerno „Dalkia“ valdomos centralizuotą šilumą tiekiančios įmonės „Vilniaus energija“ sąskaitų už šildymą. Inspekcija įtaria, kad „Vilniaus energija“ galbūt pažeidė viešąjį interesą.

Generalinės prokuratūros prašoma pradėti tyrimą, ar nebuvo pažeistas viešasis interesas, ir nustatyti, ar nebuvo padaryta turtinė žala didelei daliai Vilniaus miesto šilumos vartotojų, kaip pranešė inspekcija.

Atsižvelgdama į atliekant tyrimą dėl padidėjusio šilumos suvartojimo Vilniaus mieste paaiškėjusias aplinkybes inspekcija taip pat kreipėsi į Konkurencijos tarybą, Kainų komisiją bei Vartotojų teisių apsaugos tarnybą ir prašė jas inicijuoti bei atlikti tyrimus.

Konkurencijos tarybos prašoma aiškintis, ar šilumos tiekėjas laikosi konkurencijos reikalavimų ir nepiktnaudžiauja dominuojančia padėtimi, taip pat ar šilumos ūkyje nėra apribojimo naujoms įmonėms ar privatiems asmenims veikti rinkoje. Kainų komisijos prašoma pradėti tyrimą dėl galimo licencijuojamos veiklos sąlygų pažeidimo.

Vartotojų teisių apsaugos tarnybai inspekcija pateikė savo tyrimo dėl padidėjusio šilumos suvartojimo Vilniaus mieste medžiagą su įtarimais dėl šilumos tiekėjo galbūt nesąžiningos komercinės veiklos.

Energetikos inspekcija yra paskelbusi, kad „Vilniaus energija“ pažeidė teisės aktus – bendrovė sąskaitose nurodė skolą už kurą, išrašė sąskaitas už ilgesnį laikotarpį, nei leidžia norminiai teisės aktai.

Rengia pasitarimus

Premjeras Andrius Kubilius inicijuoja pasitarimus ir ketina toliau aiškintis padėtį dėl „Vilniaus energijos“ veiklos.

„Mums tas klausimas labai svarbus, bet nenorėčiau dabar daugiau komentuoti – kaip tik artimiausiu metu rengiame papildomus pasitarimus, bandysime aiškintis, kokių veiksmų galėtų imtis atitinkamos žinybos, kad vartotojai jaustų, jog yra ginami nuo galbūt neteisėtų monopolininkų veiksmų“, – pirmadienį Vyriausybėje žurnalistams sakė A.Kubilius.

Jis teigė kol kas negalintis pasakyti, kokios žinybos galėtų imtis veiksmų.

„Turėtume dar padirbėti ties tomis ataskaitomis, kurios jau yra žinomos, ir papildomai pasiaiškinti įvairias kitas aplinkybes“, – kalbėjo premjeras.