Šildymo sezono startas: šiluma ne visus rajonus pasieks iš karto

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Atsižvelgus į faktinę lauko temperatūrą ir orų prognozes nuo šiandienos – spalio 6-osios – Vilnius skelbia šildymo sezono pradžią ir daugiabučiuose namuose. Darželiuose ir sveikatos įstaigose jų vadovų sprendimu buvo įjungtas dar rugsėjo 29 dieną.

Pagal grafiką šildymas pradedamas jungti gyvenamuosiuose, administraciniuose ir visuomeniniuose pastatuose, kurių šilumos vartotojai nusprendė pradėti šildymo sezoną nuo pat jo paskelbimo pradžios.

 

Pirmą – antrą šildymo sezono dieną šiluma pasieks Fabijoniškių, Šeškinės, Pilaitės, Senamiesčio, Šnipiškių, Karoliniškių, Lazdynų, Naujosios Vilnios, Baltupių, Grigiškių rajonus. Antrą- trečią šildymo sezono dieną bus pradėti šildyti Antakalnio, Žirmūnų, Pašilaičių, Viršuliškių, Justiniškių, Žvėryno, Naujamiesčio, Kirtimų rajonai. Panerių, Naujininkų, Rasų, Vilkpėdės, Verkių rajonai įšils trečią-ketvirtą šildymo sezono dieną.

 

Praėjusį sezoną vilniečiai pradėjo šildytis nuo spalio 12 d. Norintys šildytis anksčiau, pasinaudojo šia galimybe ir patys pasirinko, kada įjungti šildymą daugumos prašymu, pavesdami namo valdytojams – administratoriams, bendrijų pirmininkams ir apie savo sprendimą pranešdami šilumos tiekėjui, o šis ne vėliau kaip per 2 darbo dienas sprendimas buvo įgyvendintas.

Šįmet po savivaldybės kreipimosi, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatė mažesnes šilumos kainas vilniečiams. Komisijos nustatytos šilumos kainos įsigaliojo nuo gegužės mėnesio. Komisijai priėmus sprendimą eliminuoti 1,1 mln. Eur sąnaudų, kaip nepagrįstų, dėl faktiškai neveikiančios trečiosios termofikacinės elektrinės, taip pat papildomai sumažinus kitas, šilumos tiekimo veiklai vykdyti nebūtinas sąnaudas, Vilniaus šilumos ir karšto vandens vartotojai sutaupo apie 2,5 mln. Eur per metus.

 

Kiti miestai daugiabučių šildyti neskuba

 

Trys didieji miestai – Kaunas, Šiauliai ir Panevėžys – šią savaitę taip pat pradeda šildymo sezoną. Klaipėdoje, kur orai dar šilti, neskubama skelbti šildymo pradžios.

 

Kauno mero atstovas spaudai Tomas Grigalevičius BNS teigė, jog antradienį šildymo sezonas pradedamas miesto mokyklose, darželiuose ir sveikatos įstaigose, tačiau vis dar svarstoma, kada pradėti šilumą tiekti daugiabučiams. Šiaulių savivaldybės Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Vitalis Lebedis BNS teigė, jog šildymas mokykloms, darželiams ir sveikatos įstaigoms bus pradėtas tiekti ketvirtadienį, bet dėl daugiabučių dar nėra apsispręsta.

Tik Panevėžys pradeda šildyti ir daugiabučius. Panevėžio savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotoja Vilma Kučytė BNS patvirtino, kad mokyklos, darželiai ir sveikatos įstaigos bus pradėtos šildyti šį trečiadienį, o daugiabučiai – spalio 6-7 dienomis.

 

Savo ruožtu Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis BNS sakė, kad oro temperatūra uostamiestyje dar nėra nukritusi pakankamai, kad būtų galima pradėti šildymo sezoną. Šildymo sezonas skelbiamas, kai vidutinė trijų parų oro temperatūra mažesnė nei 10 laipsnių šilumos. Visos savivaldybėse veikiančios mokyklos, darželiai, gydymo įstaigos ir esantys daugiabučiai gali savarankiškai pasirinkti, kada įjungti šilumos tiekimą.