Šildymo sezono pabaiga: kam pavyko sutaupyti šilumos?
Juos NPAA apdovanos ir įteiks energinio naudingumo sertifikatus. „Rezultatai rodo, kad Lietuvos gyventojai darosi vis labiau sąmoningesni šilumos taupymo klausimu – siekdami sumažinti sąskaitas už šildymą, imasi patys iniciatyvos ir taupo šilumą. Šiuo metu prie mūsų paskelbtos „5 žingsnių šilumos taupymo programos” yra prisijungę 800 namų iš visos Lietuvos, iš kurių 21 labiausiai įsitraukę į programą, gali didžiuotis atlikę daugiausiai šilumos taupymo darbų ir pasiekę puikius rezultatus – sutaupę daugiausiai šilumos”, – sako NPAA pirmininkas Vytautas Turonis.
Jis pabrėžia, kad daugiausiai sutaupyti šilumos šių namų gyventojams padėjo teisingai pasirinkti šilumos taupymo darbai: „75 proc. šių namų buvo pakeisti laiptinių langai, 45 proc. namų įrengtos naujos laiptinių durys, dar 20 proc. namų suremontuotos tarpblokinės siūlės.
Taip pat namuose buvo izoliuoti vamzdynai, remontuojami stogai, Klaipėdoje automatizuoti šilumos punktai. Šios priemonės lėmė mažesnį šilumos suvartojimą. Svarbu su namo administratoriumi pasitarus rasti tinkamiausią būdą konkretaus namo šilumos taupymui”, – paaiškina Vytautas Turonis.
Per ateinančias tris savaites šiems namams bus paruošti ir gyventojams įteikti energinio naudingumo sertifikatai: „Sertifikatas parodo namo energetinį naudingumą, tad gyventojas pirkdamas ar nuomodamas butą iš sertifikato gali matyti, ar namas suvartoja daug, ar mažai šilumos. Įsigaliojus naujiems statybos įstatymo pakeitimams, be energinio naudingumo sertifikato gyventojai negali pirkti, parduoti, nuomoti ir net dovanoti savo buto. Jį privaloma turėti ir norint renovuoti būstą. Tad sertifikatas labai svarbus, ypač senesnės statybos gyvenamiesiems namams, kuriems jie anksčiau nebuvo išduoti“, – teigia pastatų administravimo bendrovės „Mano būstas“ inovacijų ir energetinio efektyvumo grupės vadovas Donatas Karčiauskas. NPAA prie „5 šilumos žingsnių taupymo programos” kviečia prisijungti jau antrus metus.
Šią programą apima gyventojų įsitraukimas, darbai, mažinantys šilumos nuostolius bendrosiose patalpose, šilumos punktų automatizavimas, šilumos sistemų balansavimo įrangos montavimas, realiu laiku valdomos šilumos sistemos įdiegimas. Įdiegus šias visas priemones daugiabutyje, šilumos suvartojimą galima sumažinti net iki 30 proc.