Sena ir nauja statyba: privalumai ir trūkumai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Senos statybos būstas pigesnis, naujos statybos – brangesnis. Be šių dalykų būsto ieškantieji įžvelgia įvairių senos ir naujos statybos pastatų privalumų ir trūkumų. Tačiau vis dėlto naujos statybos pastatai susilaukia teigiamesnių vertinimų, o senai statybai žarstoma daugiau kritikos strėlių.

Senos statybos nekilnojamasis turtas patrauklus, nes jis dažniausiai kainuoja pigiau, palyginti su naujos statybos objektais. Seniau statytas būstas patikimas, nes stovi jau daugelį metų, jo konstrukcijos dažniausiai patvarios, gera garso izoliacija, namai pastatyti vienas nuo kito atokiau. Tokių pastatų infrastruktūra jau išvystyta, greta galima rasti visų reikalingiausių objektų ar įstaigų.

Tačiau senesnės statybos objektų išlaikymas kainuoja brangiai – portalo Aruodas.lt respondentai ypač skundžiasi dėl mokesčių už šildymą, nes kas mėnesį tenka apmokėti nemenkas sąskaitas. Taip pat vartotojai mano, kad senos statybos pastatų laiptinės būna dažnai netvarkingos, liftai nebepatikimi, o kiemai labai maži, vadinasi, trūksta vietos automobiliams statyti. Pasak respondentų, seniau statytų nekilnojamojo turto objektų vamzdynus, elektros instaliacijas būtina keisti, taigi vis dažniau neišvengiamas renovacijos procesas.

Analizuodami naujos statybos pastatų pliusus ir minusus, Aruodas.lt respondentai įžvelgia daugiau privalumų nei trūkumų. Nors naujas nekilnojamasis turtas kainuoja brangiau, tačiau būsto mokesčiai mažesni, šildymas dažniausiai būna savarankiškai reguliuojamas, todėl sąskaitos už jį mažesnės. Taip pat respondentai teigiamai vertina, kad naujas būstas būna šiltas ir erdvus, jo išplanavimas patrauklesnis, visi įrengimai nauji. Turėdamas būstą naujame pastate, beveik gali būti tikras, kad turėsi ir vietą automobiliui.

Tačiau besidomintieji nekilnojamuoju turtu taip pat įžvelgia ir naujos statybos būsto trūkumų: skundžiamasi dėl būsto kokybės, nekokybiškų statybos medžiagų, prastos garso izoliacijos, silpnų konstrukcijų. Respondentai teigia, kad kartais jiems netinka, kad dažniausiai naujuose pastatuose virtuvės yra sujungtos su kambariu, o patys pastatai pastatyti per arti vienas kito.