Šeima iš Velso pasistatė hobitų namelį

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Simonas Dale'as - žmogus, kuriam prieš kelerius metus nusibodo mokėti milžiniškus mokesčius, todėl jis ėmėsi veikti. Dviejų vaikų tėvas į rankas čiupo kaltą ir pjūklą, su šeima persikėlė į Velse esantį kalvos šlaitą ir ėmėsi statyti namą.

Jis buvo įsitikinęs, kad šis namas nesurys pusės jo šeimos pajamų. Rezultatas – per keturis mėnesius pastatytas medinis ekologiškas namas, jo kaina – vos 3 tūkst. svarų. Namą matę žmonės juokiasi, kad jis puikiai pritaptų prie hobitų namelių iš „Žiedų valdovo“ trilogijos, rašo dailymail.co.uk.

J.Dale'as iki tol neturėjo jokios patirties statybų srityje. Tačiau šeimai namus pastatė naudodamas iš atliekų surinktas medžiagas.

Kol vyras statė namą šeimai, jo žmona Jasmine Saville su vaikais stovyklavo kitame kaime.

Vyriškis džiaugėsi galėdamas sukurti kažką savito. Jam buvo svarbu pajusti ryšį su gamta, dar svarbiau, kad jis gyvena ne masinės gamybos objekte.

Pasirodo, šeimai gerokai nuskilo ir dėl vietos, kurioje jie gyvena. Miško savininkas nutarė, kad šeima ten gali gyventi nemokamai. Tiesa, jis iškėlė sąlygą – jie turi saugoti jo mišką.

S.Dale'ui statyti namą padėjo jo uošvis. Jie kartu pastatė medinį namo karkasą, stogą padengė šiaudų ryšuliais ir uždėjo plastiko lakštus, kad nepralytų. Galiausiai jį uždengė žemių sluoksniu. Namas puikiai įsiliejo į miško panoramą.

Šį pastatą vietiniai praminė hobitų nameliu. Jis pastatytas tik iš ekologiškų medžiagų. Sienas S.Dale'as padengė kalkių tinku, šaldytuvas aušinamas oru, kuris patenka iš pamatų. O elektrą gamina saulės baterijos.

S.Dale'as sako, kad toks ir jo gyvenimo būdas – būti darnoje su gamta.

Lrytas.lt