Savivaldybė perka pirčių paslaugas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Pinigų pragyventi stokojantiems sostinės gyventojams gyvenimą prašviesinti žada padėti savivaldybė – miestas ketina socialiai remtinus asmenis paremti pigiomis maudynėmis pirtyje.

Savivaldybės eilėje gauti prausimosi pirtyje talonus jau laukia keli šimtai sostinės savivaldybės gyventojų. Be jokių patogumų gyvenantys ir net už vandenį susimokėti galimybių neturintys vilniečiai pirtyje nusiprausti netrukus galės kur kas pigiau.

Savivaldybė neseniai paskelbė konkursą pirkti maudymosi paslaugas socialiai remtiniems asmenims.

„Tie žmonės už dyką eiti į pirtį negalės, tačiau jiems bus taikomos lengvatos, kainuos gerokai mažiau. Su talonais socialiai remtini asmenys pirtyje galės apsilankyti maždaug tris keturis kartus per mėnesį – kartą per savaitę, ne dažniau. Kadangi mes nesumokame visos kainos, galime būti garantuoti, kad šiomis paslaugomis naudosis tikrai tik tie, kuriems to labiausiai reikia, nebus piktnaudžiaujama, siekiant nemokamai apsilankyti pirtyje“, – dienraščiui „Vilniaus diena“ sakė savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktoriaus pavaduotoja Rasa Laiconienė.

Miesto savivaldybė iš viso moka už beveik 38,4 tūkst. apsilankymų pirtyje per metus. Iš viso šis pirkimas miestui šiemet atsieis 270 tūkst. litų.

Kaip teigė R.Laiconienė, perkant pirties paslaugas tikimasi sutaupyti, nes iš viso šiam reikalui departamento biudžete numatyta maždaug 300 tūkst. litų.

„Perkamų paslaugų kiekis tik atrodo labai didelis, bet jei paskaičiuotume, kad jomis naudotųsi mažiausiai 200 žmonių ir jie per mėnesį ten lankytųsi po keturis kartus, tai daug nebeatrodytų“, – skaičiavo R.Laiconienė.

Viešojo pirkimo dokumentuose numatyta, kad maudymosi paslauga turi būti teikiama ne mažiau kaip du kartus per savaitę. Pirtyje turi būti galimybė kaitintis, pertis, privalo būti persirengimo, prausimosi po dušu patalpos, tualetas.

Anot savivaldybės darbuotojos, pirčių paslaugos socialiai remtiniems darbuotojams mieste perkamos jau keliolika metų ir yra labai populiarios.

Tiesa, pasiseka ne visiems norintiems gauti lengvatų. R.Laiconienės teigimu, tikėtis pigiai lankytis pirtyje gali tik tie, kurių pajamos siekia ne daugiau kaip 700 litų per mėnesį, o namuose nėra būtinų higienai palaikyti sąlygų.