Saugūs namai – ramios atostogos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Lietuvos kriminogeninės situacijos statistika rodo, kad per pastaruosius penkis mėnesius policija šalyje užregistravo beveik 15 tūkst. vagysčių. Tai 0,8 proc. mažiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais, tačiau tradiciškai vagysčių skaičius vasaros atostogų metu šokteli į viršų.

G4S Lietuva“ skaičiavimais, tokiu metu vagysčių iš būstų augimas gali siekti net iki 20 proc.

Saugos bendrovės specialistai atkreipia dėmesį, kad vagysčių riziką galima sumažinti sumontavus langų apsaugines žaliuzes. Tai gelbėja kalbant apie pirmą ir paskutinį namo aukštus. Kitos galimos priemonės – šarvuotos durys bei laiptinės arba kiemo apšvietimas su įdiegtais judesio davikliais.

„Teikdami konsultacijas nuolat akcentuojame ir tai, kad išvykstant iš namų būtina įvertinti, ar nepalikta vertingų daiktų, kurie lengvai pastebimi per langą ir gali sudominti vagis. Kitas ypač svarbus dalykas – glaudus ryšis su kaimynais. Gaila, kad didesnio visuomenės dėmesio nesulaukia puiki akcija „Saugi kaimynystė“. Mūsų įsitikinimu, sąmoningi ir pilietiški kaimynai galėtų ženkliai sumažinti vagysčių iš būstų skaičių“, – teigė UAB „G4S Lietuva“ Verslo vystymo departamento direktorius Vidas Kšanas.

Tačiau anot saugos specialistų, patikimiausias būdas apsaugoti savo butą ar namą – elektroninė sauga, paprastai tariant, signalizacija. Tačiau pastebima, kad vis pasitaiko žmonių, kurie turi įvestą namuose signalizaciją, bet daro didelę klaidą, kai ji nepajungiama į pultą išvykstant iš namų ilgesniam laikui.

„Tokiu atveju saugos tarnyba negauna signalo apie įsilaužimą ir pagelbėti niekuo negali, tad raginčiau būti budriais. Tie, kurie dar nėra įsivedę signalizacijos, siūlyčiau apie tai rimtai pasvarstyti, nes signalizacijos įsivedimo procesas užtruks tik keletą valandų, o atostogos taps ramesnėmis. Vasarą toks metas, kai stengiamasi kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, kelionėse, o būstas paliekamas be priežiūros net ir dienai vilioja ilgapirščius. Tai būtina įvertinti“, – sakė V. Kšanas.

Savo klientais besirūpinantis tarptautinis kelionių organizatorius TEZ TOUR kartu su saugos bendrove „G4S Lietuva“ inicijuoja akciją, kurios metu, vasaros sezonu visi TEZ TOUR klientai įsigiję kelionių paketus gaus nuolaidą būsto apsaugos įdiegimui. Akcija galioja nuo liepos 1 dienos.

„Mūsų bendrovės deklaruojamos vertybės – saugumas, patikimumas, kokybė. Natūralu, kad rūpinamės savo klientais ne tik atostogų svečiose šalyse metu, bet norime užtikrinti ir ramų poilsį, kad netektų nerimauti dėl be priežiūros paliktų namų“, – sakė TEZ TOUR Lietuvoje Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

TEZ TOUR kelionių ekspertai atkreipia dėmesį, kad atostogų metu nevertėtų pasiduoti lengvabūdiškumui ir pamiršti elementarių dalykų, kurie vėliau gali sugadinti nuotaiką. „Visų pirma, tai asmeninių daiktų apsauga. Primygtinai savo klientams rekomenduojame naudotis viešbučių kambariuose esančiais seifais, o išvykų bei ekskursijų metu atidžiai stebėti ne tik savo, bet ir šalia esančiųjų daiktus. Deja, nesąžiningų žmonių yra visur“, – atostogautojų dėmesį atkreipė I. Aukštuolytė.

Be to, pasak kelionių organizatoriaus atstovės, prieš išvykstant atostogauti į užsienį privalu įvertinti riziką sveikatai ir įsigyti sveikatos išlaidų draudimą, nors tai ir neprivalomas veiksmas.