Sąskaitos už vasario mėnesį sunaudotą šilumą gali būti rekordinės

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Maloningai sausio mėnesį sutrumpinę šilumininkai vilniečius nudžiugino trumpam. Mat spustelėjęs šaltis reiškia, kad sąskaitos už vasarį tikrai nenudžiugins.

Patarimas – taupyti
Kadangi įvadinių šilumos skaitiklių duomenys sausį buvo nurašyti ne paskutinę mėnesio dieną, o sausio 26-ąją, vasario mėnuo šilumininkų sąskaitose pasipildys penkiomis dienomis. Be to, jau antrą savaitę visą šalį kaustantys šalčiai sąskaitas išpūs dar labiau.

„Kai smarkiai atšąla, padidėja ir šilumos suvartojimas. Kai suvartojama daugiau šilumos, ir sąskaitos turi didėti“, – diena.lt sakė Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos (LŠTA) prezidentas Vytautas Stasiūnas.

LŠTA vadovas teigė galintis patarti tik viena – kaip įmanoma labiau taupyti šilumą. Esą sąskaitas sumažinti galima ir apkamšant langus bei duris, ir klijuojant foliją už radiatorių, ir kitais būdais.

Vasaris irgi bus trumpesnis?
Beje, gali būti, kad vasarį šilumininkai padarys tokią pat dovanėlę ir nuo mėnesio nubrauks kelias dienas. Šilumos tiekėjai svarsto galimybę įvadinių skaitiklių duomenis surinkti vasario 25 d., penktadienį, o ne paskutinę mėnesio dieną. Tokiu atveju penkiomis dienomis prailgintas vasaris sutrumpėtų trimis dienomis.

Kol kas didžiausios sąskaitos šį šildymo sezoną vilniečius pasiekė šių metų pradžioje, kai reikėjo mokėti už gruodį suvartotą šilumą. Tada 60 kv. m buto šildymas vidutinės būklės senos statybos name kainavo 400 litų ir daugiau.

Tuomet šilumininkai aiškino, kad gruodis buvo gerokai šaltesnis už ankstesnį mėnesį. Esą lapkritį vidutinė paros temperatūra sostinėje siekė 4 laipsnius šilumos, o gruodį – jau 7,6 laipsnio šalčio.

Prognozių nedalija
Sinoptikai prognozuoja, kad atšilimo laukti galima tik vasario pabaigoje. Jau dvi savaites iš eilės spaudžia stiprūs šalčiai, prognozuojama, kad artimiausiomis dienomis termometro stulpelis laikysis ties 10 laipsnių šalčio riba ar dar žemiau, naktimis temperatūra gali nukristi ir žemiau 20 laipsnių šalčio. Taigi beveik neabejojama, kad vasarį vidutinė paros temperatūra bus gerokai žemesnė nei 7,6 laipsnio šalčio.

Tačiau šilumininkai kol kas neprognozuoja, kiek dėl šalčių bei nuo sausio užsilikusių dienų išaugs sąskaitos už šilumą.