Rūsys sode: ką reikia žinoti

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Toli gražu ne visada mes turime galimybę savo miesto butuose tinkamai saugoti dar nuo vasaros užkonservuotas sodo gėrybes. Vietos daugiabučio sandėliuke arba balkone paprasčiausiai gali neužtekti arba iš viso jos nebūti.

Kita vertus, garaže, kartu su chemikalais, mazutu ir benzinu laikyti uogienes ir darže užaugintus bei marinuotus skanius agurkėlius taip pat nemalonu. Taigi, jeigu jūsų sodo sklype stovi vasarnamis, įsirenkite tinkamą rūsį ten.

Konservuotoms sodo gėrybėms laikyti reikia žemesnės temperatūros, tačiau ne žemesnės kaip 0° C. Savo ruožtu, rūsys arba pusrūsis yra po žeme, kur oro temperatūra visada yra aukštesnė už nulinę, ir tuo pačiu pakankamai vėsi, kad būtų tinkama saugoti konservuotus produktus.

Rūsys gali būti įrengtas pasirinktoje sodo sklypo vietoje arba tiesiog po namu. Atitinkamai ir įėjimas į rūsį gali būti iš lauko arba iš namo. Antruoju atveju galima rasti net keletą akivaizdžių privalumų: pirma, tokiu rūsiu naudotis gerokai patogiau, antra, jūsų atsargos bus patikimai apsaugotos nuo svetimų akių. Tačiau jei sodo namas jau pastatytas, ir rūsiu laiku nebuvo pasirūpinta, tokiu atveju bus paprasčiau įrengti atskirą rūsį.

Tam, kad rūsyje būtų galima sutalpinti kiek galima daugiau konservuotų sodo gėrybių, geriausia iš anksto pasirūpinti specialiais stelažais, kurie galėtų išlaikyti įvairų produktų svorį, nerūdytų, o taip pat būtų galima keisti lentynų aukštį ir kiekį.

Tačiau prieš pradedant rinkti stelažą, reikia atkreipti dėmesį į rūsio grindų dangą, ir apskritai atsižvelgti ar yra grindys, ar ne. Jei rūsyje grindų nėra, apkrautas sodo gėrybėmis stelažas gali įsmukti gilyn į žemę, be to, netolygiai, dėl ko stelažo konstrukcijos gali išlinkti. Tokiu atveju rūsio žemę geriau išbetonuoti arba tiesiog padaryti betoninę pakylą po stelažu. Likusią rūsio žemę galima užpilti smėliu, smulkiu žvirgždu, skalda ir pan.

Sodo rūsyje galima laikyti ne tik konservuotas sodo ir daržo gėrybes, bet ir auginti pievagrybius. Saulės šviesa į rūsį patenka gana retai. Rūsyje įrengti apšvietimą nėra sudėtinga – tai gali būti paprasta kaitrinė lempa, o štai jos išjungiklis būtinai turi būti įrengtas rūsio išorėje. Reikia prisiminti, kad rūsyje arba pusrūsyje būtinai turi būti įrengta gera ventiliacija. Ir galiausiai nepamirškite rūsio duryse įtaisyti gerą spyną, ypač jei įėjimas į rūsį yra iš lauko pusės.