Renovuotame name pasibaigęs šildymo sezonas sąskaitomis negąsdino

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Pasibaigus pirmajam šildymo sezonui renovuoto daugiabučio namo gyventojai skaičiuoja sutaupytas lėšas. Per 6 šildymo mėnesius 4 kambarių bute sąskaitos už dujas buvo 40 proc. mažesnės nei praėjusį sezoną – sunaudojamų dujų kiekis sumažėjo maždaug 480 kubinių metrų, dėl to gyventojai sutaupė apie 840 litų.

Kretingoje Melioratorių gatvėje esantis namas buvo baigtas renovuoti praėjusių metų gruodžio mėnesį. Atnaujinus namą, jo energinis efektyvumas pakilo nuo D iki B klasės: buvo apšildytos išorės sienos, cokolis ir pamatai, pakeisti langai butuose ir rūsyje, įstiklintos lodžijos laiptinėse, taip pat įrengtas drenažas. „Visame name dujas naudojame ne tik šildyti patalpas, bet ir vandenį, taip pat viryklei, dėl to sudėtinga įvertinti vien dėl ekonomiškesnio šildymo sumažėjusias išlaidas“, – dėstė bendrijos „Upelis“ valdybos pirmininkė Milda Serapinienė.

Pasak M.Serapinienės, nuo renovacijos darbų pabaigos praėjo jau pusė metų ir rezultatas yra akivaizdus. „Pastebime, kad sumažėjo drėgmė patalpose, namuose jaučiame daugiau komforto, mokame mažesnes sąskaitas už šildymą“, – pasakojo ji.

Bendrijos valdybos pirmininkė remiasi savo būsto pavyzdžiu ir skaičiuoja, kad beveik 40 proc. sumažėjusios sąskaitos už dujas jai leidžia be vargo apmokėti beveik 60 Lt per mėnesį siekiančias paskolos už namo atnaujinimą įmokas bankui. „Netgi įvertinus tai, jog šio šildymo sezono metu dujų kaina buvo aukštesnė, nei praėjusią žiemą, vis tik sutaupyta per šildymo sezoną suma yra didesnė už visų metų įmokas bankui, – sakė pirmininkė. – Todėl paskola namo renovacijai nesukėlė papildomų finansinių sunkumų.“

Vidutiniam 50 kv. m. dydžio butui „Swedbank“ suteikė 11 tūkstančių litų paskolą. Bendrų namo patalpų ir konstrukcijų renovacijos kaštai buvo išdalinti visų 24 butų savininkams. Viename bute gyvenančių socialiai remtinų žmonių kredito ir palūkanų įmokas kompensuoja valstybė, o dar vieno buto gyventojai atnaujinimo išlaidas padengė savo lėšomis. Kai kurie butų savininkai šiuo metu jau yra grąžinę paimtą paskolą iš banko. Toks išankstinis paskolos grąžinimas nėra apmokestinamas jokiais mokesčiais ir gyventojams nieko nekainuoja. Butų savininkams bankas suteikė paskolas 20-čiai metų su fiksuotomis 3 procentų palūkanomis.

„Bendraudami su įvairių miestų gyventojais, kurie svarsto, ar verta renovuoti būstą, pastebime, kad daugiausiai klausimų jiems kyla būtent dėl finansinių aspektų. Tai yra, kiek iš viso kainuos namo atnaujinimas, kaip šios sumos bus paskirstomos butų savininkams, kaip pasinaudoti lengvatinėmis paskolų sąlygomis ir valstybės parama. Todėl rekomenduojame daugiabučių namų gyventojams į susirinkimus, kuriuose svarstomi šie klausimai, pasikviesti specialistus ar banko atstovus, kurie išsamiai apžvelgs finansinius renovacijos klausimus ir pateiks argumentų, padėsiančių apsispręsti“, – sakė „Swedbank“ Skolinimo smulkiam verslui skyriaus projektų vadovė Edita Rimokaitytė.

Europos Investicijų Banko lėšas pagal daugiabučių modernizavimo programą „Jessica“ administruojantis „Swedbank“ planuoja iki 2013 m. paskirstyti 6 mln. eurų būsto atnaujinimo projektams. Valstybė garantuoja 3 proc. fiksuotas paskolos palūkanas, o jos kompensuojama dalis sudaro iki 30 proc. projekto vertės. „Swedbank“ konsultuoja gyventojus būsto atnaujinimo klausimais telefonu 1884, banko atstovai dalyvauja daugiabučių namų gyventojų susirinkimuose ir suteikia visą reikiamą informaciją būsto atnaujinimo finansavimo, kredito paskirstymo, grąžinimo klausimais.