Renovuos bent dešimt daugiabučių
Teigiama, kad nuo 2013 m. Klaipėda pagal atnaujintų namų skaičių yra viena iš lyderių: Vilnius atnaujino 129 namus, Kaunas – 119, Klaipėda – 93. Iš viso Klaipėdoje pritarimas gautas dėl darbų 138 objektuose.
Pernai Klaipėdoje buvo atnaujinti 6 daugiabučiai, šiemet užbaigti darbai dviejuose – Pušyno g. 29 ir Sportininkų g. 8. Pirmasis buvo vienas iš daugiausiai šilumos energijos suvartojančių daugiabučių, o Sportininkų g. 8 namo renovacijos procesas buvo ilgas, prasidėjo dar 2013 m. pabaigoje.
Pasak Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos, šiemet planuojama užbaigti modernizavimo darbus bent dešimtyje daugiabučių. Darbai vyksta Sportininkų g. 16, Tiltų g. 4, Sulupės~g. 7, Sausio 15-osios g. 3 ir 24, Taikos pr. 35C, netrukus jie bus pradėti Taikos pr. 23, 27, 41, Rumpiškės g. 28.
Renovacijos programą planuojama papildyti dar 19 daugiabučių namų (rinkta iš 73 paraiškų). Atrinkti daugiabučiai yra J. Zauerveino, Sportininkų, Naujakiemio, Panevėžio, Vingio, Rumpiškės, Kauno, Malūnininkų, Kretingos, Kooperacijos, Danės gatvėse bei Taikos ir Baltijos prospektuose. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) jau suderino dvylikos daugiabučių investicijų planus.
L. Dūdos teigimu, norinčiųjų renovuotis būstus daugėja.
"Pagrindinė problema yra lėšos, skiriamos renovacijai. Dabar norinčiųjų atsirado daug, bet lėšos yra ribotos. Seimas, Vyriausybė nieko konkretaus nepasako apie šių metų arba kitų metų papildomus finansavimus. Mes iš 73 atrinkome 19, taigi liko dar 54 namai, kurių gyventojai nori renovacijos, bet tam turi būti skirtos lėšos. Dabar visos lėšos eis per Savivaldybės programą, tiesiogiai derindamiesi su BETA daugiabučiai nebegali renovuotis, kontrolė yra pavesta Savivaldybei", – aiškino L. Dūda.
Pasak jo, apytiksliai Klaipėdoje renovacijos prašosi apie 2 000 namų, tačiau šiuo metu kol kas yra renovuoti maždaug 5-10 proc.
"Dabar kai kurios namų valdos siūlo dalinę renovaciją be kompensacijos. Tai irgi yra gėris. Kurie žmonės nenori laukti kompensacijos, sutinka su daline renovacija. Jie fasadų nėra linkę renovuoti, atnaujina tik šilumos sistemą, langus pasikeičia, stogą susitvarko. Tas namas neatrodo kaip iš paveiksliuko, yra toks, koks buvo, bet šiltesnis", – kalbėjo L. Dūda.
Jis pabrėžė, kad jeigu žmonės po renovacijos rūpinasi namu, sistemomis, apžiūri stogą, iškart šalina pastebėtus fasado defektus, tuomet apie namo nusidėvėjimą ilgai netenka galvoti. Sykiu direktorius priminė, kad prievarta renovacija nevykdoma – jai turi pritarti gyventojų dauguma (bent 50 proc. + 1 gyventojas).