Renovaciją brangina mistinės klaidos

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Netgi išvydę kieme statybininkus, atvažiavusius renovuoti Savivaldybei pavaldžios įstaigos, šios vadovai neturėtų džiūgauti greitai pagerėsiančiu gyvenimu.

Paliko išdraskytą

Jau ne vieno Panevėžio lopšelio-darželio darbuotojai įsitikino, kad renovacija – tokia stichinė nelaimė, už kurios pasekmes atsakingų nėra.

Dar praėjusią žiemą pradėtas atnaujinti Kastyčio Ramanausko lopšelis-darželis jau trečias mėnuo – tylus vaiduoklis. Atostogauja ne tik jo auklėtiniai. Ilsisi ir išdraskytą, pusiau skustą, pusiau luptą pastatą palikę statybininkai.

Didžiąją dalį pastato sienų dengia šiltinamoji vata, kitą dalį prieš išsikraustydami statybininkai dar spėjo apkalti plokštėmis. Tačiau jos vietomis jau deformavosi, o nuo praėjusių metų gruodžio atvira, peršlapusi šiltinamoji vata susmego ir pradėjo kristi gabalais. Nebaigta keisti stogo danga, trūksta dalies langų, fasadiniai laiptai ištrupėję.

Tarsi nebylų pažadą sugrįžti statybininkų kieme palikti statybiniai vagonėliai baigia užželti žole.

Darželio vadovė Dalia Pakėnienė dar mėnesio pradžioje Savivaldybės administracijos direktorei Kristinai Vareikienei nusiuntė perspėjantį raštą, kad statybininkų įdėtas triūsas ir mokesčių mokėtojų pinigai jau eina vėjais. Atsakyti švietimo įstaigai miesto valdžia nesiteikė.

Savivaldybės konkursą laimėjusios ir už 1,091 mln. Lt renovuoti darželį įsipareigojusios įmonės Ekonomiškos statybos centras statybos direktorius Almantas Rimkus teisinasi, esą dėl įstrigusios renovacijos ne statybininkai kalti. Anot jo, dirbant išryškėjo techninio projekto klaidos. Savivaldybės užsakymu jį rengė vilniečiai projektuotojai, už tokį darbą gavo 4777 Lt.

Įpusėjus renovacijai paaiškėjo, kad techniniame projekte nėra numatyta begalė būtinų darbų. Netgi tokių, dėl kurių nesutarus, rodos, renovacija netgi negalėtų būti pradėta. Daugiau nei milijoną litų statybininkams pažadėjusi Savivaldybė dabar su jais derasi dėl papildomo atlygio už rūsio langų, stogo dangos pakeitimą, cokolio, fasadų ir pastogės šiltinimą, išorės laiptų rekonstrukciją.

Anot A.Rimkaus, darbai pajudės, kai baigsis viešųjų pirkimų procedūros, o jas dar turi palaiminti Viešųjų pirkimų tarnyba Vilniuje.

„Techniniame projekte numatytas nesąmoningas terasos stogo įrengimas. Rūsio langai irgi nurodyti vienokie, o realybėje kitokie. Stogo nebaigėme keisti, nes projekte neteisingi pastato matmenys. Mes uždengėme tiek stogo, kiek buvo projekte numatyta, bet dar gabalas liko. Visi į statybininkus žiūri tarsi į valstybės priešus, bet ateikite bent savaitę pasėdėti statybų įmonėje, pamatysite, kokių nesąmonių būna tuose techniniuose projektuose“, – tvirtino A.Rimkus.