Radiatoriai uostamiestyje dar šyla ne visur

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Prasidėjus šildymo sezonui, radiatoriai pradėjo kaisti ne visuose butuose. Gyventojai, užuot kreipęsi į šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojus, skambučiais atakavo savivaldybę.

Klaipėdos savivaldybės Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis tvirtino, kad pastarosiomis dienomis savivaldybė sulaukė kelių skambučių dėl namuose nešylančių radiatorių. Kai kurie gyventojai ieškoti pagalbos pradėjo jau pirmadienio rytą.

„Žmonės išgirdo, kad startavo šildymo sezonas, pasižiūrėjo, jog jų radiatoriai nešyla, ir puolė skambinti. Bandžiau aiškinti, kad šildymas visuose namuose vienu mygtuko paspaudimu nėra įjungiamas“, – pasakojo vedėjas.

Pasitaikė ir tokių gyventojų, kurie pirmiausia dėl problemos kreipėsi į savivaldybę, o ne apie ją pranešė šilumos ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojui.

„Bandai padėti žmonėms. Susisieki su prižiūrėtoju ir praneši, kad viename ar kitame name kažkas ne taip, nors gyventojai tai galėtų padaryti ir patys. Pastebėjau, kad žmonėms trūksta kantrybės. Jie nori, kad visos problemos būtų išspręstos čia ir dabar“, – pabrėžė vedėjas.

A.Gaižutis teigė, kad nesulaukta nė vieno pastebėjimo iš namų, kuriuose šildymas dar nėra įjungtas dėl renovacijos darbų.

„Matyt, prižiūrėtojai informavo gyventojus apie situaciją. Buvome kalbėję, kad iškabintų skelbimus, jei vyksta darbai ir šildymo sezonas nestaruos laiku“, – tvirtino vedėjas.

Įmonės „Lamberta“ direktorius Jonas Kondratas informavo, kad namams, kuriuos prižiūri, šildymas buvo įjungtas per vieną dieną. Vėliau buvo derinamos sistemos.

„Jau beveik visur suderinome. Žinoma, skambučių, kad kažkur nešyla radiatorius, dar sulaukiame. Problemų nėra su renovuotais namais. Bėdų kyla yra su senais, ypač tais, kurių sistemos vasarą buvo plautos. Ten oro būna daugiau. Jis susirenka tokiais „maišais“, tad iš karto nepavyksta nuorinti. Tenka važiuoti vėl“, – pasakojo vadovas.

J.Kondratas tvirtino, kad tarp prižiūrimų yra du namai, kuriuose šildymo sezonas dar nestartavo. Čia baigiami renovacijos darbai.

Pasak direktoriaus, jei namuose nešyla radiatorius, gyventojai apie tai turėtų pranešti pastato šildymo ir karšto vandens prižiūrėtojui. Šis atvyks ir spręs problemą.

„Tačiau, kai vyrauja tokie orai, radiatoriai nebus karšti. Reikia matuoti kambario temperatūrą. Būna atvejų, kai sulauki skundo, jog nešyla radiatorius, nuvažiuoji, jis būna drungnas, o kambaryje temperatūra – 20 laipsnių“, – komentavo direktorius.