PVM lengvata šildymui kol kas liks

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Dėl „Gazprom“ atpigintų dujų šis šildymo sezonas turėtų būti maždaug 8 proc. pigesnis. Tačiau tik tuo atveju, jeigu valdantieji pratęs PVM lengvatos šildymui galiojimą. Biudžetas Seimui jau pateiktas, jame PVM lengvata šildymui nenumatoma, tačiau Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas ramina, kad PVM lengvata šildymui šį šildymo sezoną dar galios.

Šilumininkai skaičiuoja, kad šiluma šį sezoną dėl pigesnių „Gazprom“ dujų turėtų vidutiniškai pigti 8 proc. Tačiau šildymo sąskaitos gali ir augti, mat valdantieji nesutaria, ar kitais metais taikyti PVM lengvatą šildymui, kuri galioja iki sausio pirmos dienos.

Ketvirtadienį Seimui pateiktas kitų metų biudžeto projektas. Tarp įstatymų paketo nėra įstatymo, numatančio pratęsti PVM lengvatos šildymui galiojimą. Tačiau jis gal gali būti užregistruotas Seime. Kol kas valdantieji nėra priėmę sprendimo dėl PVM lengvatos.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Bronius Bradauskas 15min.lt sakė, kad greičiausiai kol kas lengvatos dar nebus atsisakyta.

„Tikrai mes dar neapsisprendę esam. Neparuoštas paketas kompensavimo mechanizmo. Galvojame, kad šį sezoną pratęsime tą pačią tvarką. Reikia daugiau darbo įdėti, socialiai suorientuoti kompensavimo mechanizmą, kad tie, kurie mažai uždirba, turi mažas pajamas, mažas pensijas gauna, gautų kompensacijas, ir kad lengvata nesinaudotų tie, kurie uždirba 10 tūkst.“, – 15min.lt sakė B.Bradauskas.

PVM lengvatos šildymui atsisakymas ir nauja paramos sistema galėtų pradėti veikti, pasak jo, nuo kitų metų liepos ar rugpjūčio.

„Čia yra toks dalykas, kur reikia dešimt kartų pamatuoti ir vieną kirpti“, – sakė Seimo narys.

Pats B.Bradauskas PVM lengvatai šildymui nepritaria. Šią savaitę „Žinių radijui“ jis sakė, kad lengvata yra ydinga.

„Visų pirma šia lengvata naudojasi ne tik tie, kurie uždirba mažai arba gauna mažas pensijas, bet naudojasi tie, kurie gauna dešimttūkstantines ir šimtatūkstantines algas. Todėl čia yra socialiai neteisinga lengvata. Todėl dabartinis mūsų Vyriausybės siūlymas yra siekti socialinio teisingumo – panaikinti tą lengvatą“, – teigė B.Bradauskas.