PRIVALUMAI IR TRŪKUMAI – PERKANT ARBA NUOMOJANT NAMĄ

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Ne paslaptis, mes visi norime kuo greičiau įsigyti savo nuosavą būstą už kurį nereikėtų ilgus metus mokėti varginančių paskolų. Deja, ne visų galimybės yra vienodos ir ne visi gali namą nusipirkti jau pirmais savarankiško gyvenimo metais.

Žinoma, namo įsigijimas turi daugybę pliusų, tačiau tuo metu, kai biudžetas nėra pakankamas, o ir bet kokio buto pirkti nesinori, namo nuoma yra puikus sprendimas. Visgi, kad apsipręsti būtų lengviau, mes pateiksime pačius svarbiausius naujų ir nuomojamų namų privalumus ir trūkumus.

Visų pirma, parduodami namai nuo nuomojamų namų, skiriasi tuo, jog yra įsigyjami visam laikui. Vienas ir konkretus namo pirkimas kitaip yra vadinamas stabilumo veiksniu. Įsigijus nuosavą namą, galima nieko nelaukus pradėti įsikurti jame, taip, kaip mes norime ir visam likusiam gyvenimui jaustis saugiai.

 

Taip pat, namo pirkimas reiškia gyvenimą tik pagal jums priimtinas taisykles. Ne paslaptis, nuomojantis namą, labai dažnai tenka susidurti su nuolatiniu tikrojo namo savininko – ne. Omenyje turime momentus, kai nusprendžiame, jog namo renovacija ar bent dalinis jo atnaujinimas yra būtinas ar tada, kai trokšte trokštame įsigyti dar vieną šeimos narį – gyvūną, tačiau savininko atsakymas yra neigiamas.

 

Taip pat, labai svarbu suvokti, jog nusipirkus namą, mes žengiame dar vieną gerą žingsnį. Mes pradedame investuoti į savo ateitį, o ne leisti pinigus į balą. Taip, mes šnekame apie pinigų investavimą į būstą, kurį turėsite visą savo likusį gyvenimą, o ne tik laikiną periodą. Žinoma, namo nuoma nėra blogas pasirinkimas, tačiau sutikime, tuos pinigus, kuriuos sumokame nuomininkui ar brokeriui galėtume investuoti į savo ateitį – savo gerovę.

 

Nepamirškime ir dar vieno svarbaus faktoriaus – finansinių privalumų ateityje. Įsigijus namą, jūs gaunate ir daugybę kitų privalumų, pavyzdžiui paskolą, kurią išmoka tik finansiškai stabiliems asmenims.

Nuomojami namai – galimybė gyventi laisvai ir nevaržomai. Ypatingai tuo metu, kai esame studentai ar tiesiog mėgstame keisti gyvenamąją vietą. Didžiausi nuomos privalumai ir yra lankstumas bei žymiai mažesnė atsakomybė. Taip, gyvenant nuomojamame name mes privalome laikytis šeimininko nurodytų taisyklių bei negadinti esamo turto.

 

Tačiau mes neturime prisiimti atsakomybės už sugedusius vamzdžius, neveikiančius elektros lizdus ar bet kokį kitą nesklandumą, kuris reikalauja dalinio remonto. Kitaip sakant, už namo draudimą atsakingas yra nuomotojas, o jūs tik už tai, kas yra jūsų. Labai svarbu paminėti ir mažesnes išlaidas bei lengvas biudžeto planavimo galimybes. Kadangi mokėti už nuomojamą namą reikia mokėti tam tikru nustatytu metu ir be jokių papildomų mokesčių ar palūkanų, planuoti savo biudžetą galima žymiai paprasčiau ir lengviau.

Akivaizdu, tiek parduodami tiek nuomojami namai turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau apsispręsti kurį variantą rinktis yra neišvengiama. Mūsų patarimas – namą pirkti tiktai tvirtai apsisprendus ir išsirinkus patį geriausią jo variantą.

 

Atsižvelkite į viską: namo vietą, būklę, susisiekimą su transportu ar miestu, vamzdyno situaciją, statybos metus ir panašiai. Jeigu visgi neturite pakankamai lėšų ar norų įsigyti namą visam laikui, kurį prižiūrėti tikrai nebus lengva – pradėkite nuomoti namą. Tik išbandę namo nuomą, suprasite kam reikės pasiruošti įsigijus būstą visam laikui.