Prekybininkai džiaugiasi: atgijo prekyba dekoratyviniais augalais

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Atšilus atgijo prekyba dekoratyviniais augalais. Pardavėjų teigimu, žmonės ieško tai pigesnių, tai brangesnių medelių, bet kad išeitų be nieko – retai pasitaiko. Kai kurie prekybininkai su nuostaba pastebi, kad šiemet augalams išleidžiama keliskart daugiau pinigų nei pernai, o apželdintojai sako – tarp dekoratyvinių augalų dažnas dabar nori ir ką nors valgomo užsiauginti.

Gimus vaikui medelius norinčių pasodinti pirkėjų, anot dekoratyvinių augalų augintojų Panevėžyje, – apstu. Tik bėda – vėluojant pavasariui žemė dar įšalusi, praneša LTV "Šiandien".

Augintojai viliasi: dar diena kita ir pasipils kiti pirkėjai. Pradžioje – kuklesnėmis piniginėmis mažų spygliuočių augalėlių pirkti, o vasarop – originalių dekoratyvinių. Kiti dekoratyvinių medelių augintojai pirkėjų sako jau dabar neatsiginantys. Esą ypač domimasi kalninės guobos svyruokline rūšimi, o pinigų augalams skiriama daugiau nei pernai.

"Galima sakyti, kad kelis kartus, net 10 kartų skiriama daugiau lėšų. Jei praėjusiais metais pirkdavo nuo 100–300 litų tai šiemet jau yra užsakymų iki 10 tūkst.", – pasakoja medelyno "Molinė" savininkė Stefa Birvydienė.

Dalis verslininkų sako, kad nors trąšos pabrango, augalų kainas stengsis išlaikyti pernykščias. Išlindus saulei, darbų pasipylė ir miškininkams. Kol dirva neperdžiūvo, retinamos pušaitės ir eglaitės. Apie 80 tūkst. vienetų numatoma parduoti ir dekoratyvinių augalų.

"Neaišku, kaip bus dar po metų, čia viską diktuoja rinka, jeigu dar trąšų, elektros energijos kainos kils… Nes ir sodmenis išlaikyti šaldytuve daug kainuoja", – sako Panevėžio miškų urėdijos medelyno-daigyno viršininkas Egidijus Kaluina.

Apželdintojų teigimu, laiką taupantys kaimo sodybų gyventojai daugiausiai perka didelės priežiūros nereikalaujančius dekoratyvinius augalus, o besiilgintys tėvų ar senelių sodybų – jazminus ar alyvas, kai kurie pageidauja mišrių alpinariumų.

"Ten sodina ir dekoratyvinius, ir prieskoninius augalus, ir krapelį, ir salotą, kad ne tradicinė lysvė būtų, kad būtų gražu pačiam, malonu nusiskinti", – teigia Panevėžio r. Naujamiesčio augalų ūkio savininkas Sigitas Pūras.

Didesnio pirkėjų srauto netrukus sako laukiantys ir vaismedžių pardavėjai.

Žymos: medeliai, aplinkos tvarkymas, miškas, vaismedžiai, dekoratyviniai augalai.