Prastas durų užraktas – nuostoliai neišvengiami

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Gera būsto durų spyna turi būti patikima ir patogi naudoti. Tačiau neretai gera laikome tą, prie kurios esame įpratę. Net jei spyna - automatiškai užsirakina neužfiksavus užrakto sklendės ir dėl to turime įprotį be rakto saujoje nežengti nė per slenkstį. Tačiau tokia spyna - kaip kartą per metus iššaunanti lazda - gali spragtelėti ir tada, kai šeimininkas to mažiausiai tikisi. Stresas ir nuostoliai tuomet neišvengiami.

Patarė pakeisti užraktą
Šiaulietei teko kviestis ugniagesius, kad šie skubiai padėtų patekti į jos butą: už automatiškai užsitrenkusių durų – puodas ant viryklės, o ant virtuvinio stalo – buto raktas.

Moteris į keblią situaciją pateko, trumpam išėjusi į laiptinę. Nepasiimdama rakto, buto šeimininkė duris paliko praviras. Tuo metu pro pravirą kambario langą į laiptinę siūbtelėjo skersvėjo gūsis: buto durys trinktelėjo, spragtelėjo automatinis užraktas.

Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) gelbėtojai į šios moters butą trečiajame aukšte pateko kopėčiomis per langą.

„Keiskite durų spyną ir daugiau tokių bėdų nebeturėsite“, – patarė gelbėtojas, iš vidaus atvėręs suglumusios šeimininkės buto duris.

Užsitrenkusių durų sezonas
Į panašias situacijas dažniausiai patenka žmonės, kurie vis dar naudojasi vadinamomis automatiškai užsirakinančiomis spynomis. Taip tvirtina šios tarnybos vyriausiasis specialistas Gintaras Zonis. Specialistas tokius gyventojų iškvietimus vadina sezoniniais, pasikartojančiais kartą ar du per mėnesį šiltuoju metų laiku.

Mat tuomet butuose dažniau laikomi atviri langai. Susidarius skersvėjui, durys neretai užsiveria ir užsirakina spyna, šeimininką palikdamos už namų slenksčio ir be rakto.

G.Zonio teigimu, ugniagesiai į pagalbą skuba tik tuomet, kai bute dėl paliktos įjungtos viryklės ar elektros prietaiso gali kilti gaisras, arba už užrakintų durų yra likęs mažametis ar pagalbos reikalingas žmogus.

Užraktus keičia su durimis
Šiauliuose užraktų remontu ir pagalba patekti į būstą užsiima trys įmonės. Gyventojai jų paslaugų prašo, kai, nesant pavojaus, tai daryti atsisako ugniagesiai gelbėtojai. Šių įmonių paslaugų kainos beveik vienodos.

Sugedus šarvuotų durų užraktui, pametus raktą ar durims „užsitrenkus“, už patekimą į būstą gali tekti pakloti apie 150 litų. Ši suma gali keistis, priklausomai nuo užrakto sudėtingumo.

Apie 100 litų tektų sumokėti, jei žmogus į savo butą negali patekti neatrakindamas medinių durų. Pasak specialistų, į medines duris montuojamų spynų remontas ir atrakinimas specialiais įrankiais yra paprastesnis, todėl ir kaina mažesnė.

„Spynos su automatiškai užsifiksuojančia užrakto sklende, dar vadinama liežuvėliu, nebėra populiarios,“ – “Šiaulių kraštui“ sakė vieno prekybos spynomis ir užraktų sistemomis prekiaujančio tinklo direktorius Vaidas Dargis. – Paprastai jomis naudojasi žmonės, kad išvengtų abejonių, jog išeidami iš namų tikrai nepamiršo užrakinti durų,“ – sakė užraktų žinovas, patikinęs, kad dėl netikėtai užsitrenkusių durų nemalonumų ir išlaidų patyrę žmonės dažniausiai apsisprendžia keisti ne tik spynas, bet ir pačias duris.