Pramonininkai – už miestą be vaiduoklių

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Su naująja miesto valdžia susitikę Klaipėdos pramonininkų asociacijos atstovai aptarė tolesnio bendravimo ir bendradarbiavimo gaires bei išsakė didžiausius rūpesčius. Ypač daug dėmesio skirta Klaipėdos anaiptol nepuošiantiems apgriuvusiems pastatams.

Anot verslininkų, kasmet per didžiąsias vasaros šventes į Klaipėdą suvažiuojantys žmonės mato vis tą patį vaizdą – miesto centre stūksančius "vaiduoklius". Savo svečius tenka vežti tam tikru iš anksto pasirinktu maršrutu, kad jiems akių nebadytų griuvėsių vaizdai.

Naujosios miesto valdžios paprašyta pagaliau imtis ko nors, kad situacija pasikeistų. Vienas iš pasiūlymų – netgi imti ir… nugriauti bent vieną neprižiūrimą pastatą ir žiūrėti, kas tada bus.

Anot Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės, įstatymai gina privačią nuosavybę. Be to, svertų, numatytų pagal įstatymus, paveikti apleistų pastatų savininkus nepakanka – baudos esančios nedidelės. Taigi tam inicijuojamos įstatymų pataisos.

Vis dėlto apie šią problemą naujoji miesto valdžia mąsto rimtai. Pasak mero Vytauto Grubliausko, apsispręsta inventorizuoti visus neprižiūrimus pastatus ir nustatyti, kiek kokių baudų bei kokiu dažnumu galima skirti.

"Sprendimai ne visada bus lengvi, kai kam jie nepatiks", – žadėjo V. Grubliauskas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad "yra nemažai pavardžių žmonių, kurių namai stovi be stogo, bet pats savininkas – su "stogu".

Anot J. Simonavičiūtės, pirmiausia bus bandoma griauti sandėliukus.

Kai kurie verslininkai taip pat teiravosi mero, kas naujo laukia teritorijų planavimo srityje, t. y. ar naujoji valdžia tęs darbą ta pačia kryptimi, ar prieš tai buvusios koncepcijos bus keičiamos. Turėti omenyje bendrovės KLASCO krovos plėtros planai, kurie, pakliuvę į naujos sudėties Klaipėdos miesto tarybos Teritorijų planavimo komitetą, palaiminimo nesulaukė.

Tačiau, anot J. Simonavičiūtės, sprendimo priėmimas tik buvo atidėtas, nes dokumento rengėjai tiesiog negalėjo atsakyti į kai kuriuos komitetui iškilusius klausimus – paprašyta "parengti namų darbus". Miesto valdžia planus vertinanti per tokią prizmę, kokios įtakos jie turės miestiečiams.

Susitikime taip pat kalbėta apie Klaipėdoje trūkstamą baseiną, galimybes atsirasti vandens parkui, gatvių remontą bei lypkiškių iškeldinimą ir kt. Miesto valdžios atstovai džiaugėsi, jog suburta puiki komanda ir atkreipė dėmesį, kad yra atvira pokalbiui, jeigu kas nors pastebėtų kieno nors protekcionistinius veiksmus.

J. Simonavičiūtė taip pat pakvietė verslininkus dalyvauti rengiant miesto strateginį planą. Anot jos, antrasis strateginis planas jau artėja prie pabaigos, netrukus bus pradedamas rengti trečias.

"Kiek visi dalyvausime, tokį ir turėsime", – sakė ji.

V. Grubliauskas taip pat kvietė pramonininkus bendradarbiauti visais aspektais.

"Kas buvo gero – reikia tęsti, kas tobulintino – tai ir daryti", – sakė jis.