Pradinį įnašą leis kaupti jau gyvenant išsirinktame bute

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Nuo šiol būsto pirkėjai neturės atidėlioti persikėlimo į naujus namus – pasiruošti būsto įsigijimui bus galima jau gyvenant išsirinktuose namuose. Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Hanner“ pristato naują būsto įsigijimo finansavimo modelį „Būsto nuoma su išsipirkimu“ (angl. Rent2Buy), kuris suteiks naujų galimybių jauniems žmonėms įsigyti būstą.

Išsirinkęs naują būstą su pilna arba daline apdaila, žmogus gali jame apsigyventi iš karto, o jo įsigijimą atidėti iki dvejų metų. Per šį laikotarpį, mokėdamas nuomos mokestį, jis kartu gali padengti ne tik pradinį įnašą, tačiau ir būsto apdailos išlaidas. Naudojantis šia paslauga, būstas kainuos tiek pat, kaip ir jį įsigyjant iš karto.

„Lėšų trūkumas pradiniam įnašui lemia, kad tie, kuriems labiausiai reikia naujo būsto, jo įsigijimą dažnai turi nukelti. Vertiname rinkos brandumą ir stabilumą, prie kurio prisidėjo Lietuvos banko atsakingo skolinimo nuostatai. Todėl siūlome naują paslaugą – ji leidžia pirkėjui sukaupti pradinį įnašą per pakankamai trumpą laiką, gyvenant pasirinktame bute“, – sako Arvydas Avulis, AB „Hanner“ valdybos pirmininkas.

Pasak A. Avulio, nauja paslauga bus aktuali ir žmonėms, kurie neseniai pradėjo karjerą ir gauna stabilias pajamas.

„Sukaupti pradinį įnašą būstui ne vienai šeimai tampa iššūkiu ir trunka ne vienerius metus. Galimybė vienu metu įsikurti ir jaustis nuosavame būste, o kartu suderinti atsakingą skolinimąsi aktyviai taupant pradiniam įnašui bei valdant šeimos biudžetą yra sveikintina. Toks modelis formuoja teisingus finansinius įpročius, ruošiantis paskolai“, – sako Jūratė Gumuliauskienė, „Swedbank“ Privačių klientų finansavimo departamento direktorė.

Pagrindinis paslaugos „Būsto nuoma su išsipirkimu“ principas – pirkėjas pagal poreikius išsirenka butą ir jo apdailą, pasirašo nuomos sutartį su teise jį įsigyti ir iki dvejų metų moka fiksuotas nuomos įmokas. Pastarųjų dydis apskaičiuojamas taip, jog per nuomos terminą pirkėjas sumokėtų 15 proc. įsigyjamo turto kainos, o pasibaigus nuomos sutarčiai jos būtų įskaitomos kaip pradinis įnašas būsto pirkimo sutartyje.

Įsigydamas būstą, pirkėjas laisvai renkasi norimą apdailą, įrengimas skirstomas į tris klases – ekonominę, vidutinę ir aukštą, taip pat galima individualiai pasirinkti kiekvieną detalę ar daiktą. Nuo klasės ir atskirų pasirinkimų priklauso įrengimo darbų ir daiktų kaina. Įrengimo savikainos vertė priskiriama prie bendros turto įsigijimo kainos.

„Naudojantis šia paslauga, būstas, jo įrengimas ir stovėjimo vieta automobiliui kainuoja tiek pat, kaip ir įsigyjant juos iš karto. Vienintelė keliama sąlyga – nuomos įmokos per numatytą terminą turi padengti 15 proc. bendros sumos. Taigi, neabejotinai nuomos su išsipirkimu paslauga yra orientuota į lankstumą ir patogumą klientui.“, – sako A. Avulis.