Pirkėjus labiausiai domina butai ir namai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Liepą, palyginti su birželio mėnesiu, būsto rinkoje, kuriai priskiriami individualūs gyvenamieji namai, butai daugiabučiuose bei sodo nameliai, sandorių skaičius išaugo beveik dešimtadaliu, rodo „Registrų centro" statistika. Tokią tendenciją patvirtina ir nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt tyrimo rezultatai: norintieji pirkti nekilnojamąjį turtą, šiuo metu labiausiai žvalgosi butų arba namų pasiūlymų.

Būsto pirkimui skiriama suma labai skiriasi, nepaisant to, nemažai pirkėjų didžiąją dalį pinigų yra susitaupę ir būstą pirkdami skolintųsi tik nedidelę dalį trūkstamos sumos.

Butai ir namai – paklausiausi

Nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt apklausoje respondentų teirautasi, kokio turto pirkėjai šiuo metu ieško arba ketina ieškoti artimiausiu metu. Rezultatai atskleidė, kad beveik pusė respondentų žvalgosi butų, šiek tiek daugiau nei 40 proc. – namų pasiūlymų, iš jų apie 20 proc. tiktų ir sublokuoti namai.

Šiek tiek mažiau nei dešimtadalis apklausoje dalyvavusiųjų teigia, kad ieškosi ar ketina ieškoti lofto, dar tiek pat – sodybos, keli procentai ieško parduodamų sklypų.

Vidutiniškai pusė respondentų pirmenybę teiktų naujos statybos nekilnojamajam turtui, apie 12 proc. – senos statybos. Vis dėlto daugiau nei trečdalis (apie 36 proc.) Aruodas.lt apklausoje dalyvavusiųjų statybos metų nesureikšmina ir teigia, kad jiems nėra skirtumo, senos ar naujos statybos objektas siūlomas.

Dauguma ieškančiųjų bent pradiniam įnašui jau yra susitaupę

Paklausti, iš kur gautų lėšų nekilnojamajam turtui įsigyti, daugiau kaip pusė (apie 58 proc.) būsto ieškančiųjų teigia, kad turi susitaupę pradinį įnašą, o didesnę dalį reikiamos sumos skolintųsi.

Nemaža dalis (apie 36 proc.), atvirkščiai, turi susitaupę didžiąją dalį sumos, o pirkdami būstą skolintųsi mažesnę sumą, vos vienas kitas turi susitaupęs visą reikiamą būstui įsigyti sumą. Likusiems respondentams įsigyti būstą padėtų tėvai ar kiti giminaičiai.

Įkandamos kainos – kiekvienam skirtingos

Iš Aruodas.lt tyrimo rezultatų matyti, kad pirkėjams tinkama kaina už nekilnojamąjį turtą skiriasi. Didžiausios grupės pirkėjų gali sau leisti įsigyti būstą iki 150 tūkst. eurų (25 proc. apklaustųjų), iki 100 tūkst. arba 50 tūkst. eurų (po 20 proc.).

Vidutiniškai po 15 proc. apklausoje dalyvavusiųjų priimtina būtų iki 30 tūkst. eurų arba iki 75 tūkst. eurų siekianti būsto kaina. Ir tik apie 6 proc. gali įsigyti brangesnį būstą – tokį, kurio vertė viršija 150 tūkst. eurų.

Butų kainos liepą

Liepos mėnesį, palyginti su birželio mėnesiu, Vilniuje ir Klaipėdoje užfiksuotas teigiamas parduodamų butų pasiūlos kainų pokytis, Kaune butų pasiūlos kainos buvo stabilios. Vilniuje pokytis nesiekia procento, matyti vos kelių eurų už kvadratinį metrą kainos svyravimų, Klaipėdoje matomas apie 1 proc. pokytis.

Vidutinė parduodamo buto pasiūlos kaina sostinėje šiuo metu siekia apie 1533 Eur/kv. m, Kaune – apie 797 Eur/kv. m, Klaipėdoje – apie 1054 Eur/kv. m, rodo nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt skelbimų kainų statistika, parengta vertinant vidutines pasiūlos kainas, o ne atsižvelgiant į pastato tikslią vietą, įrengimą, statybos metus ir kt. ypatumus.