Pigiausi butai Lietuvoje: įpirkti gali praktiškai kiekvienas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Nekilnojamojo turto (NT) rinka Lietuvoje yra itin spalvinga. Žmonės jau įprato, kad parduodamo būsto kainos yra itin didelės, todėl jos yra įkandamos toli gražu ne kiekvienam.

Bet gerai pasižvalgius po NT skelbimus galima surasti tokių pasiūlymų, kurie privers iš nuostabos net kelis kartus pažvelgti į kainą. Ne todėl, kad ji didelė, o todėl, jog ji neįprastai maža.

Peržvelgus NT skelbimus buvo atrinkti trys pigiausiai Lietuvoje parduodami butai. Komentarus apie juos pateikė butus parduodantys asmenys. Butai buvo atrinkti atmetus tuos pasiūlymus, kai NT yra parduodamas iš varžytinių.

 

Pigiausias variantas

 

Jei būtumėte pasiruošę persikelti gyventi į Pakruojo rajone esantį Linkavičių kaimą, jūs galėtumėte įsigyti patį pigiausią šiuo metu visoje Lietuvoje parduodamą butą. Dviejų kambarių, 53 kv. m., 2-ajame aukšte esantis butas čia parduodamas vos už 1400 eurų. Pridedama, kad butui priklauso rūsys ir ūkinis pastatas. Prie privalumų paminimi plastikiniai langai ir tvarkinga laiptinė.

 

Šio NT savininkas Karolis teigia, kad butą jis paveldėjo, bet toks turtas iškart tapo nereikalingu: „Pirkėjas, greičiausia, turėtų būti nestipriai pasiturintis žmogus, kuris nori turėti savo butą. Skelbimas aktyvus jau du mėnesius, keičiau ir kainą, bet niekas neskambina, nesidomi.

Būtų Kaunas ar Vilnius, tada būtų kita kalba, o dabar niekas nenori važiuoti gyventi į kaimą. Tikiu, kad pardavimo procesas dar gali užsitęsti keletą mėnesių, bet per daug nesuku sau galvos. Suprantu, kad mažai kas nori kaime pirkti butą. Pats gyvenu už 200 km, todėl tikrai nėra jokių minčių kažką su tuo butu daryti. Bet tikiu, kad anksčiau ar vėliau tas butas atras savo pirkėją.“ Karolis pridūrė, kad iš pradžių buvo nustatęs didesnę kainą, bet po kurio laiko ją sumažino iki 1400 eurų. Ar yra pasiryžęs dar labiau nuleisti kainą, tv3.lt pašnekovas teigė, kad dėl to dar nėra apsisprendęs.

 

Kiti pasiūlymai

 

Vos už 2100 eurų yra parduodamas butas Ukmergėje. Tiesa, butas yra itin mažas, vos 12 kv. m. Butą sudaro kambarys 8,5 kv. m. ploto ir bendro naudojimo patalpos (koridorius, virtuvė, dušas ir tualetas) – 3,5 kv. m. ploto. Pridedama, kad butui reikalingas remontas.

 

Šį turtą parduodančios bendrovės atstovas teigė, kad kol kas šiuo turtu niekas nesidomi: „Jei šalia būtų bent koks ežeras, tada ir kaina kita būtų, ir susidomėjimas atsirastų.

 

Dabar šis butas gali sudominti tik itin minimalius reikalavimus keliantį žmogų.“ Kitas variantas – už 2450 eurų Kėdainių rajone, Terespolio kaime parduodamas 2 kambarių butas. Butas yra dar 1950 m. statyto namo pirmajame aukšte, 40 kv. m. dydžio. Butą parduodanti NT brokerė Vida Burkauskienė teigė, kad nepaisant juokingos kainos, susidomėjimas tokiais butais yra mažas: „Tokios mažos kainos, nes yra dideli atstumai nuo didmiesčių. Kitas svarbus kriterijus – darbo vietos regione, keliai. Galiu pasakyti, kad jei butas yra 20 km atstumu nuo didesnio miesto, tai jis yra praktiškai už dyką atiduodamas.

 

Bet net ir žema kaina per daug nevilioja pirkėjų. Sutikite, pagyvenę žmonės jau ir taip turi kur gyventi, o jaunimas tokių butų neperka. Kiek patirtis rodo, tai net ir paveldėję butus iš senelių, tėvų, jaunuoliai juos stengiasi kuo greičiau parduoti, kad galėtų išvykti.“