Persikraustymas — be ašarų, šukių ir sugadintų daiktų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Kraustymasis iš vieno būsto į kitą visuomet susijęs su besikraustančio žmogaus gyvenimo pokyčiais. Šiaip sau žmogus gyvenimo vietos nekeičia. Jeigu kraustosi, reiškia jo gyvenime kažkas atsitiko: šeima padidėjo arba sumažėjo, materialinė padėtis pagerėjo arba pablogėjo.

Kraustymo paslaugas teikiančios bendrovės direktorius Martynas Vidžiūnas sako, kad, pasisamdęs profesionaliai savo darbą atliekančios įmonės darbuotojus, žmogus turės mažiau rūpesčių dėl fiziškai ir dvasiškai sunkaus persikraustymo proceso.

Penkios tikros firmos, dešimtys apsišaukusių
„Lietuvoje profesionalias, registruotas kraustymo paslaugas kol kas teikia nedaugelis įmonių, — teigė “Šiaulių kraštui“ Martynas Vidžiūnas. — Šiauliuose jų yra ne daugiau, kaip penkios, Vilniuje — gal koks dešimt. Dešimtys kitų, kurios reklaminiuose skelbimuose prisistato: “vežame krovinius ir teikiame perkraustymo paslaugas“, yra ne kraustymo paslaugų specialistės, jų pagrindinė veikla — pervežti krovinį iš vienos įmonės į kitą.“

Pasak kraustymo paslaugas teikiančios bendrovės direktoriaus, profesionalūs kraustytojai turi mokėti visus savo srities darbus: nuo daiktų supakavimo iki baldų surinkimo. Atpažinti tikrus kraustytojus nuo vežėjų vien iš pokalbio telefonu nelengva, bet įmanoma. Reikia tik iš anksto apgalvoti klausimus.

„Pirmiausia klientas turėtų pasidomėti, kokios paslaugos sudaro kraustymo paslaugą be baldų transportavimo, užnešimo ir nunešimo. Tarkime, ar kraustytojai išmontuoja ir sumontuoja baldus, ar pakuoja daiktus, išsiaiškinti, ar visos paslaugos įskaičiuotos į vieną darbo valandos įkainį“,–pataria M. Vidžiūnas.

Šaldytuvą — į pledą, rūbus — į kartono „spintą“
Apie paslaugos teikėją daug kas paaiškėtų, jei klientas pasidomėtų, kokias pakavimo medžiagas jis atsiveš.

„Profesionalūs kraustytojai baldų apsaugai naudoja specialius pledus, burbulines plėveles ir kitas pakavimo medžiagas, už kurias nereikia atskirai mokėti. Nešdamas pledu aprištą baldą, nenubrėši nei durų staktos, nei sienos, nieko neatsitiks ir pačiam baldui, nes jis yra tinkamai supakuotas, — pasakojo Martynas Vidžiūnas. — Vežėjai, kuriems kraustymas — šalutinė veikla, geriausiu atveju apvynios baldus lipnia permatoma plėvele, kuri apsaugo nuo dulkių, bet ne nuo įbrėžimų.“

Kraustytojai turi įvairaus storio, dydžio bei paskirties kartoninių dėžių. Į aukštas dėžes su skersiniais kabinami rūbai su pakabomis. Patogu, nes rūbai nesusiglamžo. Naujoje vietoje iš tokios kartoninės „spintos“ belieka juos išimti ir ta pačia tvarka sukabinti senoje ar naujoje spintoje.

Apsidraudus saugiau
Profesionalūs kraustytojai privalo atlyginti klientui už kraustymo metu subraižytus ar kitaip sugadintus jo baldus bei daiktus. „Kasmet už civilinės atsakomybės draudimą mūsų bendrovė moka apie 100 tūkstančių litų. Tai nemaža suma, tačiau esame garantuoti, kad perkraustant žmogų nepakliūsime į keblią padėtį, — kalbėjo M. Vidžiūnas. — Įsivaizduokite, kad automobilis, gabenantis per visą gyvenimą žmogaus užgyventą turtą, patenka į avariją. Geriau neįsivaizduoti ir apsidrausti.“

Daugiau pavienių daiktų — didesnė paslaugos kaina
Pasak M. Vidžiūno, Šiaulių miesto ribose standartiniai perkraustymai iš vieno — trijų kambarių butų kainuoja 200–350 litų, iš keturių kambarių buto — apie 400 Lt.

Kaina priklauso ir nuo to, kaip kraustymui yra pasirengęs pats žmogus. Daugelis žmonių smulkius daiktus išsiveža savo automobiliu, likusius daiktus tinkamai supakuoja. Kraustytojams lieka išvežti tik baldus, buitinės technikos prietaisus.

Yra žmonių, kurie į naują butą vežasi absoliučiai viską. Net iš sandėliuko ar rūsio susirenka kiekvieną pagaliuką, stiklainį ar seniai naudotų dažų likučius.

„Pasitaiko ir kurioziškų atvejų, — pasakojo M. Vidžiūnas. — Žmonės įsivaizduoja “susipakavę“, tačiau atvažiavę kraustytojai randa daiktų ant stalo, palangių, lentynose. Ant sienų tebekaba paveikslai, prie durų — dešimt nesurištų batų dėžučių, prekybos centrų maišeliuose barška indai.“

Kuo daugiau pavienių daiktų — tuo daugiau sugaištama laiko juos surenkant, perpakuojant, išnešant, didesnė ir paslaugos kaina.

Teko perpjauti lovą
Kartais kviestis profesionalius kraustytojus žmonės būna tiesiog priversti.

Būna problemų dėl sofų išnešimo. Kartais gamintojai padaro sofas tokias išraitytas, plačiais atlošais ir galais, kad pro standartines duris — jos nei įnešti, nei išnešti. Sykį kraustytojams skambino išsigandęs žmogus, nesuprasdamas, kaip galėjo sofą pro duris įnešti, o išnešti nebegali. Jis užmiršo, kad pasikeitė duris, susiaurino staktą. „Dėl pakeistų durų yra tekę perpjauti lovą — pro šarvo duris ji niekaip nepralindo, — sako M. Vidžiūnas. — Šeimininkas mums pasakojo, kad ir pro senas duris ją vos įnešė, tik po kelis milimetrus iš šonų buvo likę.“

Perpjauta lova atskiromis dalimis buvo išnešta pro duris, paskui sutvarkyta ir pastatyta į vietą naujame bute. Šeimininkai buvo patenkinti.

Galimybė rinktis
Ar kraustytis pačiam, pasitelkus draugus, ar samdyti pigesnius, ar brangesnius kraustytojus — kiekvieno žmogaus asmenis reikalas bei skirtingi poreikiai. Vienam reikia persivežti tik kelis fotelius, sofą ir šaldytuvą, kitam — visą buitį. Iš vežėjų jis išgirs tik transporto panaudojimo įkainį, kraustytojai gąsdins didele paslaugų kaina, pats vienas gali nesusidoroti.

Žmogus turi galimybių rinktis.
Citata: „Žmonės įsivaizduoja “susipakavę“, tačiau atvažiavę kraustytojai randa daiktų ant stalo, palangių, lentynose. Ant sienų tebekaba paveikslai.“

 

Žymos: persikraustymas, perkraustymo firmos, butas, baldai, perkraustymo paslaugos.