Pavasaris – pats tinkamiausias metas pasirūpinti namų saugumu!

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Mintys apie artėjančią vasarą ir būsimas atostogas visiems sukelia teigiamas emocijas. Kiekviena šeima renkasi sau tinkamiausią poilsio būdą, bet šiltasis metų sezonas – tai laikas, kai tiesiog būtina pasimėgauti šiluma ir pakeisti aplinką.

Ilgos išvykos į užsienį ar nuolatinės gyvenamosios vietos perkėlimas į atokiau įsikūrusias vasaros rezidencijas gali sukelti tiek pat rūpesčių, kaip ir malonumų.

 

Kad poilsis būtų ramus ir jo neblaškytų nemalonūs nutikimai – tam būtina iš anksto pasiruošti ir pasirūpinti papildomomis namų apsaugos priemonėmis. Kaip tinkamai apsaugoti namus pataria vienos didžiausių Lietuvoje apsauginių sustumiamų vidinių grotų ir išorinių žalizių – gamintojos UAB „Ardena“ ekspertai.

 

Signalizacija namuose – ar to pakanka saugumui užtikrinti?

Daugelis yra įsitikinę, kad signalizacija ir sutartis su saugos paslaugas teikiančia įmone yra daugiau nei pakankama saugumo užtikrinimo priemonė, tačiau jau nukentėję nuo vagysčių gali patvirtinti, kad nepaisant įrengtos signalizacijos, į medžiais apaugusius balkonus, komercines patalpas ar nuošalesnėse vietose įsikūrusių sodybų ar namų turtą nusitaikę ilgapirščiai to visiškai nesibaimindami įvykdo vadinamuosiuos „greitus“ apiplėšimus.

 

 

„Neapsaugoti langai ir stiklinės durys – vienas iš populiariausių ir lengviausių būdų vagims įsilaužti į patalpas. Vagystės įvykdomos taip greitai, kad jokia saugumo kompanija negali suspėti sureaguoti ir operatyviai atvykti į incidento vietą – būtent todėl saugumo užtikrinimui rekomenduojami kompleksiniai sprendimai, tame tarpe ir ypač efektyviomis laikomos apsauginės vidinės grotos ir išorinės žaliuzės“ – komentuoja UAB „Ardena“ vadybininkas Franc Zavalskij.,

 

Vidinės grotos ar išorinės apsaugines žaliuzės – ką pasirinkti?

Saugos sprendimų ekspertai rekomenduoja esant galimybėms grotas montuoti iš vidinės patalpos pusės – norėdami jas nupjauti nusikaltėliai turės išdaužti langą. Dūžtantis stiklas gali atkreipti kaimynų ar praeivių dėmesį. Šis produktas yra geriausia apsauga nuo greito įsilaužimo, tačiau jos dažniausiai yra montuojamos komercinėse patalpose, siekiant apsaugoti stiklines duris parduotuvėse, lombarduose ar naktinėse prekybos vietose. Taip susiklostė todėl, kad daugeliui jos asocijuojasi su netinkamu estetiniu vaizdu ir siekiant namuose išvengti tokių sprendimų, kurie nuolat dengtų didelius, interjero dalimi laikomus langus.

 

Šiuolaikinės sustumiamos vidaus apsauginės grotos keičia nusistovėjusius stereotipus apie prastą estetiką – sustumiamas mechanizmas leidžia atidengti langus dienos metu ar savininkams esant namuose (tokiu būdu nepatiriamas diskomfortas dėl grotomis pridengtų langų), taip pat jos gali būti priderinamos prie interjere vyraujančių spalvų, stilistikos, taip natūraliai įsiliejant į bendrą namų stilių.

 

Siekiant užtikrinti tinkamą komfortą ir jaukumą, grotos kompaktiškai susistumia ir pasisisuka į šoną arba pasislepia už užuolaidų. Jos netrukdo tinkamam šviesos patekimui į patalpas, praleidžia saulės spindulius reikalingus ant palangių augantiems augalams ir neužstoja prekių parduotuvių vitrinose. Vidinės apsauginės grotos užtikrina saugų miegą su pradaryta orlaide, langu arba balkono durimis.

Šis sprendimas leidžia pasiekti aukščiausią apsaugos lygį tais atvejais, kai sustumiamos apsauginės vidinės grotos yra integruojamos į bendrą patalpų apsaugos sistemą:

• Langai atsidaro į patalpos vidų.
• Langai turi gerą užraktą ir stiklai apklijuoti apsaugine plevele.
• Tarp lango ir grotų įmontuotas signalizacijos stiklo dūžio daviklis (jutiklis).

Nepaisant vidinių grotų praktiškumo, dideliems langams daug veiksmingesnė priemonė yra išorinės apsauginės žaliuzės. Jas atverti užtrunka laiko, taip pat prie žaliuzių galima tvirtinti signalizacijos jutiklius. Kol vagis laužia žaliuzes, o vėliau bando atverti langą, signalizacija jau būna perdavusi saugos tarnybai žinią apie įsilaužimą.

 

Skirtingai nuo vidinių grotų, išorinės apsauginės žaliuzės yra ir efektyvi apsauga nuo atšiaurių klimato sąlygų bei triukšmo. Tokia išorinė langų uždanga apsaugo nuo žalos, kurią sukelia stiprus lietus, kruša, pūga, vėjas, taip pat – tiesioginiai saulės spinduliai. Be to, ji izoliuoja iš gatvės sklindantį triukšmą, todėl yra išmintingas sprendimas vertinantiems ramybę. Taip pat, tyrimai atskleidžia, kad apsauginės žaliuzės padeda sumažinti pastato šildymo (žiemą) ir kondicionavimo (vasarą) išlaidas, taiga tai praktiškas sprendimas ne tik ieškantiems saugumo, bet ir siekiantiems sutaupyti.

 

Išorinės apsauginės žaliuzės pagal kliento porikius gali būti valdomi tiek rankiniu, tiek elektriniu automatiniu (nuotoliniu) būdu. „Visais atvejais renkantis tinkamiausią sprendimą, rekomenduojame pasikonsultuoti su ekspertais, kurie gali įvertinti esamą situaciją ir pasiūlyti būtent Jūsų namams ar komercinėms patalpoms tinkamiausią sprendimą.“ – teigia UAB „Ardena“ vadybininkas Franc Zavalskij.

Apsauginės sustumiamos vidinės grotos ir išorinės žaliuzės – tai sprendima, kuri ne tik apsaugo turtą ir kitus materialius dalykus, tai pirmiausia namų privatumo užtikrinimas ir teigiamos emocijos kas kartą sugrįžus į nepaliestus, tvarkingus ir jaukius namus. Tegu ilgesnės išvykos suteikia tik geras emocijas ir parvykus į saugius namus būtų galima ištarti: „Visur gerai, bet namie geriausia!”.

 

www.ardena.lt