Pastolių nuoma – naudinga pagalba statybininkams

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Mūsų šalyje vis spartėja statybos, šis sektorius vis labiau įsibėgėja, plėsdamas miestų bei didesnių gyvenviečių plotus. Nekilnojamo turto rinka atsigavo, o tai skatina vis didesnę naujų gyvenamųjų namų ar daugiabučių statybą, ofiso bei sandėliavimo patalpų plėtrą.

Kadangi statyboms reikalingų įrankių, technikos bei įrenginių kainos yra labai didelės, ne visuomet šios srities darbuotojai pajėgia tai įsigyti bei laisvai juos naudoti.

 

Galų gale, net sugedus vienam ar kitam įrenginiui tenka skubiai kažkur kreiptis, kad nė akimirkai nestabteltų statybos procesas. Tokiais atvejais nepaprastai naudinga išbandyti nuomos paslaugas ir įvertinti jų efektyvumą. Pavyzdžiui, jei statybų įmonė dažniausiai stato ne daugiaaukščius namus, jos darbuotojams netenka dirbti pasilypėjus aukštai, tokiai įmonei labai retai prireiks didesnių pastolių.

 

Tačiau, jei verslo kelyje pasitaikė naudingas užsakymas, kuomet tenka imtis darbų kelių aukštų pastate, visada bus naudinga pasinaudoti pastoliais. Pastolių nuoma – tai ta paslauga, kuri tokiais atvejais būtų pati parankiausia ir labai pagreitinanti darbų eigą, o be to – suteiksianti maksimalų saugumą didesniame aukštyje dirbantiems statybininkams. Pastolių nuoma pravers tais atvejais, kai atliekami mūro, fasado šiltinimo bei dažymo ir stogo įrengimo ir kt. darbai.

Pastoliai gali būti šių tipų:

1. Fasadiniai pastoliai;
2. Apsauginiai pastoliai;
3. Moduliniai pastoliai.

Dirbant ant pastolių privaloma laikytis darbo saugos reikalavimų, naudoti asmenines saugos priemones (apsauginį šalmą, apsauginę avalynę, pirštines ir t.t.) bei laikytis saugaus judėjimo greičio. Statybų aikštelėse nepaprastai svarbus yra jose dirbančių žmonių saugumas, todėl vadovaujantys asmenys turi pasirūpinti kuo patikimesne įranga, saugumo taisyklų išaiškinimu bei jų laikymųsi.

 

Šiomis darbo aplinkybėmis, kaip nebūtų gaila, vis dar žūva nemažai žmonių, todėl kiekvienas ten dirbdamas privalo būti atsakingas ne tik už savo, bet ir šalia dirbančio gyvybę. Kad būtų patikima dirbti ant pastolių, atsakingai parenkamos pastolių medžiagos – jie yra gaminami iš aukštos kokybės plieno arba aliuminio, visa tai atsakingai sutvirtinama. Jei pastolių nuoma naudojamasi pirmąkart arba labai retai, gali būti, kad pačiam susimontuoti juos būtų keblu.

 

Todėl pastolius nuomojančių įmonių darbuotojai ne tik atveš pastolius į reikiamą vietą, ber ir juos tinkamai sumontuos, nors prieš juos nuomojantis yra instruktuojama, supažindinama su pastolių sandara. Kad darbuojantis nereikėtų baimintis dėl savo ar kitų dirbančiųjų sveikatos ir, žinoma, gyvybės, galima jų surinkimo procedūrą patikėti ir tai puikiai išmanantiems žmonėms.

 

Pastolių montavimo kaina priklauso nuo montavimo sudėtingumo (pigiau montuojami didesnių bei paprastesnių fasadų pastoliai) bei sezono (kuo šaltesnis metų laikas ir dėl to mažėja statybų, tuo bus pigiau).

Pastolių surinkimo specifikacija turi atitikti tokius reikalavimus:

• leidžiamas surinkimo aukštis;
• ankeravimo taisykles ir ankeravimo tvirtumą priklausomai nuo pastolių sistemos, surinkimo aukščio, uždengimo ir naudojamų priedų;
• įstrižainių įrengimo schema;
• pagrindo apkrovos – pastolių uždengimas.

Kadangi pastolių atvežimas į vietą yra mokama paslauga, juos galima pasiimti iš nuomotojų įmonės sandėlių, kurie randasi arčiausiai reikiamos darbui vietovės. Galima išsinuomoti ir mobilius pastolius – aikštelę ant ratukų, kurių išmatavimai yra 830 mm x 3000 mm.

Pastolių nuomos kaina nėra pastovi ir kinta priklausomai nuo sezono, dengiamo ploto (apimties) bei nuomojimosi laikotarpio. Kuo didesniems objektams nuomojami pastoliai, tuo galima tikėtis didesnės nuolaidos pritaikymo.