Pasirašyta pirma sutartis dėl būsto atnaujinimo projekto pagal Jessica

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Jau šių metų spalį planuojama užbaigti Kretingoje Melioratorių gatvėje esančio daugiabučio namo atnaujinimo darbus. Tai yra pirmoji pasirašyta sutartis su „Swedbank“ daugiabučių renovacijos projektui pagal „Jessica“ iniciatyvą.

Planuojama, kad po renovacijos šilumos energijos sąnaudos sumažės 43 procentais, namas pasieks C energinio efektyvumo klasę.

Už suteiktą kreditą bus apšiltintos išorinės sienos ir pamatai, butuose ir rūsyje bus pakeisti langai, įstiklintos laiptinių lodžijos, įrengtos nuogrindos ir drenažas. „Swedbank“ konsultavo namo gyventojus apie finansavimo sąlygas, investicijų ir kredito paskirstymą, mėnesio įmokas ir kitais finansiniais klausimais.

„Atnaujinti būstą nusprendėme įvertinę pastato būklę ir projekto privalumus: pabaigus darbus beveik perpus mažiau kainuos šildymas, išaugs mūsų turimo nekilnojamojo turto vertė, be to, gyvensime šiltesniame, jaukesniame ir gražesniame name,“ – įsitikinusi bendrijos „Upelis“ valdybos pirmininkė Milda Serapinienė.

Pasak jos, pradiniame etape 23 metų senumo namo atnaujinimui pritarė kiek daugiau nei pusė jo gyventojų. Vėliau, konsultuojantis su specialistais, pritariančiųjų dar padaugėjo.

„Padėdami žmonėms apsispręsti ir pasirinkti būsto atnaujinimą siekiame prisidėti prie efektyvesnio dabartinių energijos resursų išnaudojimo ir gyventojų gerovės didinimo. Būsto renovavimo programą vertiname kaip ilgalaikę pridėtinę vertę Lietuvos žmonėms kuriančią iniciatyvą, kurios dėka bus sumažintos kasmetinės išlaidos, didinama nekilnojamo turto vertė ir gyvenimo komfortas. Mūsų dalyvavimas šioje programoje užtikrina, kad ji būtų prieinama kuo platesniam ratui gyventojų, kurie nori renovuoti savo būstą, tačiau neturi sukaupę visos renovacijai reikalingos sumos“, – sakė Jurgita Blazgienė, „Swedbank“ Skolinimo smulkiam verslui skyriaus vadovė.

Europos Investicijų Banko lėšas pagal daugiabučių modernizavimo programą „Jessica“ administruojantis „Swedbank“ planuoja paskirstyti 6 mln. eurų būsto atnaujinimo projektams. Valstybė garantuoja 3 proc. fiksuotas paskolos palūkanas ir tikimasi, kad jos kompensuojama dalis sudarys iki 50 proc. projekto vertės. Būsto atnaujinimo klausimais „Swedbank“ gyventojus konsultuoja banko padaliniuose ir tel. 1884. Banko atstovai dalyvauja daugiabučių namų gyventojų susirinkimuose ir suteikia visą reikiamą informaciją būsto atnaujinimo finansavimo, kredito paskirstymo, grąžinimo klausimais.

„Jessica“ – bendra Europos Komisijos, Europos Investicijų banko ir Europos plėtros banko tarybos iniciatyva, skirta tvariems miesto projektams investuoti. Įgyvendinant šią iniciatyvą iš ES struktūrinių fondų, LR valstybės biudžeto, tarptautinių institucijų ir finansuotojų lėšų formuojamas kontroliuojantis fondas. Lietuva yra viena pirmųjų valstybių Europoje Sąjungoje, pasitelkusi „Jessica“ iniciatyvą energijos vartojimo efektyvumui didinti.