Pasaulio energetika: vietoj lemputės – „Coca-Cola“ butelis

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313

Trūkumas – lemputė šviečia tik dieną

Kaip galima gyventi be elektros, apšvietimo? Sunku įsivaizduoti, bet žmonės rado būdą apeiti šią kliūtį. Panaudodami šiukšles!

„Liter of light“ – tai atviras projektas, kurio tikslas tiekti atsinaujinančią energiją žmonėms, kurie neturi priėjimo prie jos ar negali apmokėti sąskaitų. Idėja yra gana paprasta. Tereikia turėti 1,5 litro butelį su gėlu vandeniu bei baliklio. Tokį įrenginį jums belieka įtaisyti ant savo namo stogo.

Pagaminti įrenginį naudojant plaktuką, kniedę, metalo lakštus,švitrinį popierių ir klijus užtrunka tik 5 minutes. Be to, išlaidos tesiekia tik 1 JAV dolerį.

Kaip veikia tokios lemputės? Dienos metu vanduo atspindi šviesą ir sukuria tokią pat įtampą kaip 55 vatų lemputė. Viską gerai atlikus ir sutvarkius įrenginys tarnaus net iki 5 metų. Tiesa, yra ir viena rimtas trūkumas – be saulės šviesos lemputė nedegs. Tai reiškia, kad tamsiuoju paros metu ja pasinaudoti nebus galima.

Judėjimas išplito visame pasaulyje

Šią idėją sugalvojo brazilas Alfredo Moserio dar 2002 metais. O socialinė kampanija pradėjo savo veiklą 2011 metų balandžio mėnesį Filipinuose. Skatindama vietinių žmonių verslą, organizacija „MyShelter“ suteikė galimybę užsidirbti iš butelių-lempų įrengimo ant stogų.

Projektas turėjo pasisekimą – vienas dailidė išplėtė bendruomenę iki 15 tūkstančių įrengtų lempučių dvidešimtyje skirtingų Filipinų miestų ir net pradėjo skatinti organizacijos plėtrą visame pasaulyje.

Tais pačiais 2011 metais, Masačusetso technologijos instituto studentai patobulino ir sumaketavo saulės lemputę. Ji buvo pagrįsta konceptu, kurio tikslas tiekti paprastas ir lengvai pakeičiamas technologijas bendruomenėms.

Tikslas – 1 milijonas butelių-lempučių

Per metus įvairių šalių lūšnynuose įrengiama apie 200 tūkstančių tokių kone amžinųjų lempučių. Judėjimas siekia, kad iki 2015 metų jų kiekis pasiektų 1 milijoną.

Iniciatyva jau tampa pasauline, į ją yra įsitraukusios šios šalys: Argentina, Bangladešas, Brazilija, Kolumbija, Egiptas, Indija, Kenija, Meksiko, Pakistanas, Peru, Filipnai, Ispanija, Šveicarija, Tanzanija, Uganda, JAV ir Zambija.

Inovacijos – ir turtuoliams, ir vargšams

Pastaruoju metu daug dėmesio skiriama atsinaujinantiems energijos šaltiniams. Mažiau nei prieš metus internete buvo publikuotas vaizdo įrašas, kuriame rodoma kaip galima padidinti vėjo jėgainių efektyvumą 6 kartus:

 

Visi žinome, kad dangoraižiai turi didelius langus. „SolarWindow™“ siūlo paversti juos į elektros šaltinius. Specialių plėvelių pagalba langai kaups saulės energiją ir tieks ją pastatui. Verta paminėti, kad tai nedarys jokios įtakos matomumui:

 

Gal ir Jūs žinote iš pirmo žvilgsnio neįtikėtinų būdų, kaip spręsti energetines problemas? Pasidalinkite savo patirtimi.