Parodoje „Supernamai 2014“ – iki šiol pasaulyje neregėtas renginys

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Š.m. balandžio 10-13 d. vyksiančioje naujoje statybos ir interjero parodoje „Supernamai 2014“ pirmą kartą pasaulyje vyks krosnininkų šou, kurio metu bus statomos net keturių skirtingų tipų krosnys. Krosnys gyvai bus pradėtos statyti jau prieš parodą, o jos pabaigoje dar ir užkurtos. Planuojama panaudoti ne tik skirtingas konstrukcijas, bet ir medžiagas, tad bus galima išvysti vienoje vietoje visą krosnių gamą: nuo tradicinės iki modernios ar ugnies akmens.

„Krosnininkų šou“ koordinuoja Lietuvos nacionalinė židinių-dūmtraukių montuotojų asociacija, vienijanti virš 20 įmonių, dirbančių židinių, dūmtraukių ir krosnių srityje. Pasak asociacijos Valdybos nario Rimo Jatkausko, toks renginio formatas naudojamas pirmą kartą. 

 

Galima teigti, kad bus pastatytos visų įmanomų tipų krosnys, žinomos Lietuvos, Rusijos ir Vakarų Europos meistrų. Kaip teigia renginio koordinatoriai, panašus renginys prieš keletą metų vyko tarptautinėje Maskvos parodoje „Salon kaminov“. Tačiau ten buvo statomos tik plytinės krosnys, be to jos nebuvo užkurtos, o ir jų skaičius buvo mažesnis.

 

R.Jatkausko teigimu, suorganizuoti šį renginį yra nemažas iššūkis ir technologiniu požiūriu. Nes krosnys prieš užkuriant turi išdžiūti, kad nesutrūkinėtų siūlės, tad reikės naudoti ir specialius mišinius.

Į krosninininkų renginio organizavimą šiuo met jau yra įtraukta daugiau nei 10 įmonių, dirbančių židinių ir dūmtraukių srityje, krosnis statys geriausi mūsų šalies meistrai.

Parodos „Supernamai 2014“ organizatoriai prognozuoja, kad šis interaktyvus šou pritrauks nemažą būrį smalsuolių. Jie turės retą galimybę išvysti kaip statomos skirtingų tipų krosnys, susipažinti su įvairiomis technologijomis ir medžiagomis, o gal net ir įsigyti šviežiai pastatytą krosnį. Taip pat lankytojai galės pasivaišinti ir šviežiai jose iškepta duona.

 

Į renginį planuojama pakviesti ir Lietuvos rekordų agentūros „Factum“ atstovus, kad būtų užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas.

 

Parodos „Supernamai 2014“ metu vyks ir kiti renginiai, įėjimas lankytojams nemokamas. Į parodą planuojama pritraukti daugiau kaip 50 000 lankytojų.

Koklinės krosnies, statomos parodos „Supernamai 2014“ metu, vizualizacija.

 

 

 

 

 

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.