Papildomos NT pardavėjų dovanos turi įtakos sprendimui įsigyti būstą

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Parduodamo būsto skelbimuose šiuo metu pastebimi vis dažnesni papildomų dovanų pasiūlymai pirkėjams. Nekilnojamojo turto pardavėjai itin kūrybingi: siūloma nuo baldų, vietos automobiliui, apdailos iki kelionių bei pramogų paketų. Patys būsto ieškantieji siūlomų papildomų dovanų pernelyg nesureikšmina, tačiau neneigia, kad jas vertina ir tai gali turėti įtakos jų apsisprendimui, atskleidė nekilnojamojo turto portalo aruodas.lt tyrimas.

Aktualiausia dovana – vieta automobiliui arba nuolaida

Šiuo metu nekilnojamojo turto rinkoje vystoma itin daug naujos statybos nekilnojamojo turto projektų. Tačiau ne tik šių projektų statytojai žada papildomų dovanų nekilnojamojo turto pirkėjams – norėdami sudominti pasiūlymu, pritraukti dėmesį, papildomų dovanų perkant būstą suteikia ir turto savininkai, privatūs asmenys.

Iš portale aruodas.lt publikuojamų skelbimų informacijos matyti, kad pirkėjams siūloma didelė dovanų įvairovė. Vienos dovanos labiau susijusios su pačiu būstu: dovanojami apdailos ar kiti įrengimo darbai, baldai, vieta automobiliui, malkos šildyti būstą, dovanų kuponai tam tikrai reikalingai būsto įrangai įsigyti, namų apsaugos sistemos ir kt.

Kitos dovanos susijusios su finansiniais dalykais: siūlomos palankesnės būsto paskolos sąlygos, nemokamas nekilnojamojo turto vertinimas, draudimas. Yra ir tokių dovanų, kurios skirtos patiems pirkėjams pamaloninti emociškai: kelionės, bilietai į renginius.

aruodas.lt atlikta besidominčiųjų nekilnojamuoju turtu apklausa atskleidė, kad pirkėjus iš papildomų dovanų labiausiai domintų vieta automobiliui arba finansinė nuolaida būstą perkant.

Šiek tiek mažiau respondentų vertintų, dovanų gavę būsto apdailos ir įrengimo darbus, palankesnes būsto paskolos sąlygas, dar šiek tiek mažiau – nekilnojamojo turto draudimą, vertinimą ar namų apsaugos sistemą.

Iš tyrimo rezultatų matyti, kad perkant būstą mažiausiai kaip dovana respondentams patiktų kelionės, baldai ar bilietai į renginius, papildomos nemokamos pramogos.

Papildomos dovanos – pagalba renkantis iš panašių būsto variantų

Paklausti, ar papildomos dovanos perkant būstą padėtų apsispręsti, kurį būsto variantą rinktis, dauguma (apie 73 proc.) aruodas.lt respondentų laikosi nuomonės, kad svarbiausia tai, koks yra pats siūlomas nekilnojamasis turtas.

Jų teigimu, būstas – per daug rimtas pirkinys, kad dovanos lemtų apsisprendimą: dovanos suteikia papildomos vertės, tačiau vieno ar kito nekilnojamojo turto objekto pasirinkimą kito naudai nusveria tik tuo atveju, jeigu tenka rinktis iš kelių itin panašių pasiūlymų. Likusiems apie 27 proc. atrodo, kad papildomos dovanos padėtų apsispręsti, kurį būsto variantą išsirinkti.

Dauguma papildomas dovanas vertina teigiamai

Ieškodami būsto, nekilnojamojo turto pirkėjai sako specialiai nelaukiantys jokių specialių akcijų ar nuolaidų, kurių galėtų tikėtis. Radę tinkamą variantą, ima juo domėtis, o dauguma – ir derėtis (apie 60 proc. respondentų).

O papildomas siūlomas dovanas dauguma vertina teigiamai arba neutraliai.

Daugiau kaip pusė portalo aruodas.lt respondentų sako, kad tai papildoma vertė, nes dažniausiai siūloma reikalingi ir naudingi dalykai, daugiau kaip ketvirtadalis laikosi neutralios pozicijos, kad tiesiog dovanojama papildomų dalykų. Apie penktadalis apklausoje dalyvavusiųjų papildomas dovanas, perkant nekilnojamąjį turtą, vertina neigiamai – jų nuomone, tik norima privilioti pirkėjus nereikšmingomis dovanomis.