Pajūrio būsto rinka per pandemiją netgi suaktyvėjo

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Per pandemiją ir karantiną Baltijos pajūrio būsto rinka aktyvumu pralenkė šalies didmiesčius, tačiau nekilnojamojo turto (NT) rinkos ekspertai nesitiki, kad dėl to smarkiai išaugs investicijos šiame regione.

Anot NT paslaugų bendrovės „Inreal“ investicijų ir analizės vadovo Tomo Sovijaus Kvainicko, per karantiną Vilniaus būsto rinka grįžo į prieš dešimtmetį buvusią situaciją, o Palangos ir Neringos aktyvumas buvo net geresnis nei anksčiau.

 

„Antrąjį ketvirtį, kai buvo karantinas, miestuose buvo matomas akivaizdus kritimas. Vilniuje tokie rezultatai buvo matyti senokai, gal kokiais 2008-2009 metais.

 

Tuo tarpu Palangoje, Neringoje skaičiai buvo geresni lyginant su bet kuriuo anksčiau buvusiu laikotarpiu. Aišku, nebuvo taip, kad Vilniuje nenupirko 500 butų, o 500 butų nupirko pajūryje, tačiau lyginant pajūrį atskirai nuo kitų miestų, ten aktyvumas buvo iš tikrųjų didesnis“, – BNS teigė jis.

Analitiko teigimu, pajūrio rinkos aktyvumą augino būtent karantinas, nes žmonės, turintys finansinių galimybių įsigyti, nusprendė, kad gali pailsėti Lietuvoje. Neringoje, be to, buvo pasiūlyta naujų objektų. NT bendrovės „Ober-Haus“ Klaipėdos regiono vadovas Aurimas Petrikas BNS pasakojo, jog šiais metais didesnis aktyvumas buvo jaučiamas ir pajūrio būsto nuomos rinkoje.

 

„Jei birželį didesnį srautą jautėme savaitgaliais, tai liepą ir rugpjūtį kalendorius įtakos nebedarė: tiek darbo dienoms, tiek savaitgaliams viskas buvo išnuomota. Tad nuomotojai tikrai nesiskundžia vasaros pajamomis. Ypač didelę įtaką turėjo pandemijos apribojimai išvykti į užsienio kurortus, todėl pajūris tapo tikslinė poilsiautojų vieta“ – BNS sakė jis.

 

Nepaisant didesnės paklausos, nuomos kainos pajūryje išliko stabilios, sakė A. Petrikas. Pavyzdžiui, standartiniai dviejų kambarių apartamentai ne sezono metu Palangoje ir Šventojoje kainavo apie 30-35 eurus už naktį, po karantino ir prasidėjus vasarai jų kaina išaugo beveik dvigubai iki 50–60 eurų. „Pasitikdami įvairiausią poilsiautojų kontingentą, mažesni viešbutukai bei svečių namai nuo praėjusių metų kainų nekėlė, tačiau jų ir nenuleido. Kainų intervalai liko tame pačiame lygyje, todėl galima traktuoti, kad karantinas įtakos nepadarė“, – sakė jis.

Didesnių investicijų neprognozuoja

 

Nei „Inreal“, nei „Ober-Haus“ ekspertai neprognozuoja, kad pajūrio kurortuose dėl šįmetinio aktyvumo didėtų plėtros investicijos. „Palangos regione tikėtis labai didelės naujos pasiūlos neverta: ten pakankamai didelis neparduotų butų sandėlis, kad pirkėjai turėtų iš ko rinktis ir būtų neužpildytų nišų, kur reikėtų pasiūlyti naujų projektų. Neringoje kiek kitokia situacija – dėl įvairių apribojimų nelabai galima pasiūlyti daug projektų.

 

Ribota plėtra ir pardavimai tuo pačiu yra susiję su tuo, kas yra tuo metu siūloma rinkoje“, – teigė jis. A. Petriko teigimu, nors nauji projektai Palangoje ir Šventojoje planuojami, tačiau didesnių investicijų nei iki šiol nesitikima. „Vienas-kitas naujas objektas ir kvartalas tikrai atsiras Palangoje ir Šventojoje, tačiau tai nėra masinis reiškinys, kad galėtume drąsiai kalbėti apie intensyvius rinkos pokyčius.

 

Net ir į rinką atėję nauji žaidėjai bendrų tendencijų neiškreips, nes jų būsto pasiūla bus orientuota į didesnes pajamas gaunančius klientus, o tai automatiškai reiškia, kad turtas bus įsigyjamas ne trumpalaikei nuomai, o asmeniniam šeimos poilsiui prie jūros“, – teigė jis.