Pagrindinės taisyklės kaip įsirengti miegamąjį pagal fengšui
Ten, kur miegame, neturime mokytis ar dirbti protinio darbo. Miegamajame idealiu atveju turėtų būti tik lova: tad, nedarykite iš jo drabužių sandėlio, kontoros ar darbo kabineto.
Miegamajame reikia vengti vandens ir ugnies stichijų elementų dominavimo. Energetinę harmoniją patartina sukurti orientuojantis į medžio ir žemės stichijų elementus. Todėl miegamuosiuose neleistini akvariumai, kambariniai fontanėliai ar vandens kaskados. Pavyzdžiui, net yra manoma, kad akvariumas privilios vagis arba turėsite didelius finansinius nuostolius.
Labai svarbus miegamojo elementas – taisyklinga durų padėtis.
Pagrindiniai neleistini jų įrengimo atvejai yra šie:
1) miegamojo durys negali būti vienoje tiesėje su tualeto ar vonios durimis. Tai labai bloga energetinė padėtis, ypač jei lova stovi tarp minėtų durų;
2) miegamojo durys negali būti prieš laiptinę ar arti jos;
3) prieš miegamojo duris negali būti koridoriaus durų;
4) miegamojo durys negali būti prieš dviejų sienų kampus;
5) Miegamojo durys neturėtų būti priešais kitų kambarių duris, nes tai, specialistų nuomone, priveda prie nesantarvės ir konfliktų šeimoje dažniausiai be jokios priežasties.
Jeigu tokia situacija vis tik susidarė, reikėtų ją išspręsti naudojant bambuko užuolaidas ar kitus, panašius erdvės padalinimo elementus.
Nakties metu specialistai pataria uždaryti ir paties miegamojo, ir kitų greta esančių patalpų duris. Tai stimuliuoja papildomą energiją, kuri užtikrina gerą sveikatą ir namiškių tarpusavio santykius.
Didelę reikšmę turi ir lubos. Jos turi būti lygios. Priešingu atveju sutuoktinių porai gresia nesutarimai, sveikatos problemos ir galimas netgi bankrotas. Vienas iš sprendimų – pakabinamos lubos. Specialistai pataria miegamojo patalpas vėdinti kiek tai įmanoma dažniau, nes nusistovėjęs oras ir dulkės negeras Feng Shui šaltinis.
Ypač kenksmingi stoglangiai virš miegamojo patalpos. Nors tai iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti romantiška ir gražu, iš tiesų – žalinga žmogui. Tokios patalpos tinka labiau meno studijoms, bet ne miegui.
Jei prieš miegamojo langus yra smailūs kaimyninių pastatų kampai, medžių šakos, reklaminiai stendai ar kelio ženklai, tai langą geriau uždengti užuolaidomis arba žaliuzėmis.
Labai didelį dėmesį reikia skirti ir apšvietimui. Jis turėtų būti minkštas, švelnus, prislopintas apšvietimas, idealius variantas keliose lygiuose, pavyzdžiui, naktinė lempa ir dar koks nors šviesos šaltinis. Kaip žinome, šviesa – vienas iš stipriausių energijos apsireiškimų. Pats geriausias miegamojo apšvietimas – žvakės, bet privalu patikrinti, kad perkate žvakes be toksinų.
Suaugusių žmonių miegamasis turi būti apipavidalintas ramiais, pasteliniais tonais Taškas Kalbant apie spalvas suaugusių žmonių miegamajame, specialistai pataria pasirinkti ramius, pastelinius tonus, kurie būtų panašūs į žmogaus odos toną. Kaip žinome, žmogaus odos tonas svyruoja nuo labai išblyškusios iki tamsiai šokoladinės. Variacijų yra be galo daug. Pasirinkite sau tinkamiausią!
Rudi tonai nuramina. Tokius tonus interjero dizaineriai pasirenka visuomeniniams interjerams, norėdami sukurti lengvumo, ramybės ir kartu gyvybės kvėpavimą. Kaip pastebėta, tokiame interjere žmonės nori pasilikti ilgesnį laiką ir neskuba išeiti.
Nuotraukos ar paveikslai miegamajame turi vaizduoti tai, ką norime išgyventi. Jeigu nenorite visą laiką būti depresijos būsenoje, nekabinkite šioje patalpoje liūdnų nuotraukų. Pasirinkite tai, kas sukelia malonias asociacijas. Čia verkiančios Magdalenos nuotrauka nebus tinkamas pasirinkimas.
Daug kam gal nepatiks, kad miegamajame negalima laikyti gėlių ar kitų augalų, ypač augimo fazės, nes jie simbolizuoja stiprią aktyvizuojamą gyvybinę energiją, kuri neleis ramiai ilsėtis. Moters miegamajame kambarinės gėlės sugadina sėkmę meilėje, santuokinių miegamajame jos tampa ginčų ir įtarumo priežastimi. Ir paveikslų su gėlėmis miegamajame geriau nekabinti. Labai blogai veikia ir džiovinti augalai, kurie vadinami „mirusiomis gėlėmis”. Nuotaiką pagerins tik šviežios gėlės.
Miegamajame neturėtų būti televizoriaus, kompiuterio, mobiliojo telefono, džiovintuvo. Minėti prietaisai – žalingos žmonių sveikatai elektromagnetinės spinduliuotės šaltiniai. Daugelis buitinių elektrinių prietaisų generuoja galingus pavojingus sveikatai elektromagnetinius laukus net tada, kai jie išjungti: elektronų srautai juose vis tiek juda.
Todėl išjunkite nenaudojamus elektrinius prietaisus iš elektros lizdo. Beto, televizoriaus ekranas miegamajame visada veda į skyrybas. Beto ir išjungtas dar dvi paras jis skleidžia neigiamas sveikatai bangas.
Bet kokie elektriniai kondicionavimo, šildymo ar šaldymo prietaisai sukuria galingus elektromagnetinius laukus. Todėl nemiegokite netoli oro kondicionierių ar šaldytuvų, nors jie būtų už sienos! Nesinaudokite elektrinėmis antklodėmis, nesugalvokite miegamajame įrengti elektra ar vandeniu šildomų grindų.
Taip pat, specialistai sako, kad miegamajame veidrodžiui ne vieta! Kodėl?
Labai svarbi fengšui taisyklė, kurios nesilaikoma Lietuvoje, yra ta, kad vaikai negali miegoti vienoje patalpoje su suaugusiais šeimos nariais. Vaikų ir suaugusiųjų gyvybinė energija yra skirtingos prigimties. Suaugusieji gali daryti negatyvų poveikį vaikams.
Beto, jei jūs savo miegamajame kol kas esate vienišas, tačiau norite pakeisti šią situaciją, tai pašalinkite iš miegamojo viską, kas primena praeityje brangų žmogų.