Pagerbti daugiabučius atnaujinę bendrijų pirmininkai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra (BUPA) trečiadienį Vilniuje vykusioje metinėje konferencijoje už sėkmingą daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimą įvertino aktyviausius bendrijų pirmininkus iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Alytaus. Renginyje taip pat buvo pristatyti įdomiausi daugiabučių modernizavimo projektai ir aptarti pasiekti rezultatai.

„Šie bendrijų pirmininkai ne tik aktyviai bendravo su namų gyventojais ir ruošė įvairius dokumentus. Jie daug nuveikė dalindami patirtį ir vertingas žinias įvairiuose renginiuose bei susirinkimuose. Tikimės, kad jų aktyvi veikla ir nuoširdus darbas paskatins ir kitus daugiabučių namų gyventojus bei administruojančių įmonių darbuotojus imtis būstų atnaujinimo“, – sakė BUPA direktorius Algirdas Čepas.

Nors beveik visuose Lietuvos regionuose yra nemažai sveikintinų daugiabučių atnaujinimo pavyzdžių, padėkos įteiktos penkių miestų atstovams. Įvertintas jau penkis daugiabučius atnaujinęs 280-osios, 438-osios ir 661-osios Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijos pirmininkas Juozas Snieška, trims projektams vadovavusi Klaipėdos bendrijų „Danės vingis“, „Putinas“ ir „Slėnis“ pirmininkė Vida Martišiūtė, du pirmuosius namus Alytaus regione pagal JESSICA administruojantis bendrijų „Birutės g. 14/2“, „Alyvų takas 13“ bei „Nemuno g. 31“ pirmininkas Marius Grišmanauskas ir Panevėžio daugiabučių Marijonų g. 31-ojo ir 31A-ojo pirmininkė Birutė Valkiūnienė, kurios name yra sumontuoti saulės kolektoriai.

Padėka įvertintos ir Kauno 201-osios butų savininkų bendrijos pirmininko Zenono Baranausko pastangos. 54 butų devynaukščio atnaujinimą organizavęs kaunietis teigia, jog daugiabučius būtina modernizuoti kompleksiškai. Tam, kad būsto renovacijos procesas vyktų sklandžiai, bendrijų pirmininkams Z. Baranauskas pataria nuolat bendrauti su gyventojais, juos informuoti apie projekto eigą, teikti informaciją apie mokėjimus.

„Negalima neįvertinti ir pačių daugiabučių gyventojų pastangų atnaujinti būstą, – konferencijoje sakė V. Martišiūtė. – Ryžtis modernizuoti net tris namus tikrai nebuvo lengva, priešingai – tai buvo sunki užduotis. Vis dėlto, ši padėka turėtų būti skirta ne man, o butų savininkams, nes jie manęs ieškojo ir kvietė pagelbėti. Nors didžioji dauguma atnaujintų namų gyventojų yra senjorai (apie 60 proc.), būtent jie buvo renovacijos iniciatoriai“.

Konferencijos metu ne tik įteiktos padėkos, bet ir dalintasi gerąją patirtimi. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas gausiam būriui dalyvių pristatė, kiek išlaidų šilumai galima sutaupyti atnaujinus daugiabutį. A. Čepas aptarė 2011 metų daugiabučių atnaujinimo rezultatus, pristatė JESSICA programos eigą, o specialistė Elvyra Platūkienė supažindino su įvairiuose Lietuvos regionuose sėkmingai modernizuotų namų projektais.

E. Platūkienė teigė: „Įvairiose daugiabučių programose dirbu jau nuo 1998-ųjų metų, ir tikrai neatsimenu tokio greito daugiabučio atnaujinimo kaip šiemet Molėtuose – per 4 mėnesius. Labai gerai, kad žmonės pagaliau supranta, jog atnaujinimas būtinas. Tai ne tik šilumos energijos sutaupymas, bet ir geresnė gyvenimo kokybė bei daugiabučių eksploatacinio laiko pratęsimas.“