Orams pavasarėjant sprendžiama, kada baigti šildymo sezoną
Kaune dėl šildymo sezono pabaigos bus sprendžiama pirmadienį
Į Kauno miesto savivaldybę ateinantys laiškai dėl šildymo sezono pabaigos pagal respondentų pageidavimus skiriasi į dvi kardinaliai priešingas grupes: vienuose prašoma šildymo sezono dar neužbaigti, kituose teigiama, kad toliau šildytis tenori kompensacijas už šildymą gaunantys kauniečiai. Taip pat skundžiamasi, jog daugiabučius administruojančios įmonės atsisako reguliuoti paduodamos šilumos srautus namuose, motyvuodamos tuo, kad „vis viena greitai bus skelbiama šildymo sezono pabaiga“.
Kaip skelbia Kauno savivaldybės Viešųjų ryšių poskyris, atsižvelgiant į tokius skundus daugiabučių namų administratoriai buvo įspėti, kad privalo reaguoti į gyventojų nusiskundimus dėl per aukštos temperatūros butuose.
„Daugelyje namų įrengti automatiniai reguliatoriai patys reaguoja į lauko temperatūrą ir sumažina paduodamos šilumos srautą, bet kai kuriuose namuose iki šiol nerenovuoti šilumos mazgai ir juose reguliuoti paduodamą šilumą gali tik šilumos punktus prižiūrintys darbuotojai rankiniu būdu.
Aišku, kad niekas negali sukinėti sklendžių kas kelias valandas, todėl ir atsitinka taip, kad namuose su nerenovuotais mazgais yra žymiai didesnės šilumos sąnaudos. Todėl tokių namų gyventojai turėtų rimtai susirūpinti šilumos punktų automatizavimu, nes apsispręsti dėl to gali tik patys butų savininkai“, – teigė Energetikos skyriaus vedėjas Algirdas Vaitiekūnas.
Savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis patikino, kad dėl šildymo sezono pabaigos paskelbimo Kauno mieste bus sprendžiama pirmadienį, balandžio 15 d.
Tačiau tai nereiškia, kad paskelbus šildymo sezono pabaigą visuose pastatuose bus staiga nutrauktas šildymas – pats procesas užtrunka kelias dienas, o bendrijose ir administruojamuose namuose daugumos butų savininkų sprendimu šildymo sezonas gali tęstis neribotą laiką.
Nuspręsti, kada baigti šildymo sezoną, gali patys vilniečiai
Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad sprendimą išjungti šildymą daugiabučiuose gali priimti patys gyventojai, nelaukdami savivaldybės sprendimo. Remiantis teisės aktais, šildymo sezono pabaigą savivaldybė skelbia, kai trijų parų iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra yra aukštesnė nei 10 laipsnių šilumos.
Vilniaus savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius informuoja, jog norėdami išjungti šildymą anksčiau, gyventojai turi surinkti 50 proc. ir papildomai vieną kaimynų balsą. Turėdami daugumos sprendimą, gyventojai arba valdytojas apie jį praneša šilumos tiekėjui, o šis ne vėliau kaip per 2 darbo dienas duoda leidimą pastato savininkui, valdytojui ar prižiūrėtojui išjungti šildymą.