NT rinką gelbės pramonės objektų milijonai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Šiemet didesnio nekilnojamojo turto (NT) rinkos augimo turėtume sulaukti pramoninės paskirties objektų statybų ir logisitikos sektoriuose, o patraukliausias miestas NT sandoriams ir toliau bus Vilnius, sandorių skaičiumi dar labiau padidinsiantis atotrūkį nuo kitų miestų. Tokias prognozes antradienį surengtoje spaudos konferencijoje pristatė „Inreal“ konsultacijų ir analizės departamento vadovas Arnoldas Antanavičius.

„Reikėtų paminėti pramonės ir logistikos segmentą – atsigavimai čia buvo įspūdingi. Ir toliau planuojamos investicijos į gamyklų ir kitų pramonės objektų vystymą“, – prognozavo A. Antanavičius. Jis taip pat pridūrė, kad dauguma jų bus orientuota į eksportą, todėl turės teigiamos įtakos ir ekonomikos skatinimui.

Apibendrindamas 2011 metus „Inreal“ konsultacijų ir analizės departamento vadovas pažymėjo, kad itin sėkmingi šie metai buvo turizmo ir viešbučių bei prekybos centrų segmente. Pastarojo augimą paskatino atsigaunanti mažmeninė prekyba. Apie tai esą byloja ir faktas, kad šiemet didesniuose Lietuvos prekybos centruose beveik nebeliko laisvų prekybos plotų.

Būsto rinka, pasak eksperto, aktyviausia buvo Vilniuje. Iš viso pernai čia buvo atnaujinti arba pradėti statyti 22 daugiabučiai (1680 naujų butų – red. past.), iš kurių didžiąją dalį pavyko parduoti. Kituose Lietuvos didmiesčiuose naujų gyvenamosios paskirties statinių buvo parduota gerokai mažiau. Pavyzdžiui, Klaipėdoje naujų butų parduota maždaug 2,5 karto mažiau nei 2010 metais – iš viso 63 butai.

Įtemptas pusmetis

Banko „Finasta“ makroekonomistė Rūta Medaiskytė, prognozuodama vartojimo lūkesčius šiems metams, nuo kurių daugiausiai ir priklausys situacija NT sektoriuje, pažymėjo, kad artimiausią pusmetį rinkoje dar bus neramumo ženklų, prie kurių prisidės ir didžiųjų Europos valstybių skolinių įsipareigojimų vykdymas.

„Artimiausias pusmetis dar bus įtemptas, tačiau manome, kad per artimiausius 6–12 mėnesių grįšime prie augimo“, – prognozavo R. Medaiskytė. Šiemet Lietuvoje, pasak pašnekovės, tikimasi 2 proc. bendrojo vidaus produkto augimo.

„Finastos“ makroekonomistė taip pat pažymėjo, kad praeitais metais Lietuvos ekonomikai itin svarbų vaidmenį suvaidino eksportas, kuriam šiemet mažėjant, didesnės svarbos turės vidaus vartojimas.