Neries pakrantėje – naujas gyvenamųjų namų kvartalas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Vilniuje, Neries pakrantėje, baigtas statyti gyvenamųjų namų kompleksas „Naujoji rivjera“. Numatoma, kad Sporto gatvėje statybų bendrovės „YIT Kausta“ pastatytame trijų namų komplekse, pro kurio langus atsiveria vaizdai į Gedimino pilį ir Neries pakrantę, apsigyvens per 200 gyventojų.

„Pastaraisiais metais Neries pakrantė sostinėje tampa viena patraukliausių vietų gyventi. Dėl itin gerai išvystytos infrastruktūros, galimybės gyventi miesto centre, o laisvą laiką leisti prie upės, kur nutiesti pėsčiųjų ir dviračių takai, gyvenimą krantinėje renkasi ir gyventojai, iki tol svarstę apie namą užmiestyje.

 

Tokias pat tendencijas pastebime ir Kaune, kur ant dešiniojo Neries kranto vykdomos Piliamiesčio kvartalo statybos. Pirmieji miestai ir jų gyventojai kūrėsi šalia upių – todėl tai tarsi simbolinis sugrįžimas prie ištakų“,– sakė „YIT Kausta“ generalinis direktorius Kęstutis Vanagas.

Naujasis gyvenamųjų namų kvartalas suformuotas šalia pakrantėje Vilniaus miesto savivaldybės planuojamos sporto ir laisvalaikio zonos, tad būsimieji „Naujosios rivjeros“ gyventojai ateityje turės dar geresnę infrastruktūrą.

Naujajame komplekse įrengti butai 85 šeimoms. Vidutinė buto su daline apdaila kvadratinio metro kaina čia siekia 2480 eurų. Gyvenamosios statybos plėtra Neries pakrantėje yra ribota, todėl kiekvienas naujas projektas sulaukia nemažo susidomėjimo. 80 proc. šio projekto butų jau yra parduoti.

„Vieta padiktavo kai kuriuos architektūrinius sprendimus: butuose gyventojų patogumui ir poilsiui įrengti erdvūs balkonai, terasos pirmuosiuose aukštuose, iš kurių gyventojai gali grožėtis vaizdu į upę bei senamiesčio panoramą ir patekti į kiemą“, – sako K. Vanagas.

Tai jau trečiasis „YIT Kausta“ vykdytas gyvenamųjų namų projektas sostinės Neries pakrantėje. Naujasis kompleksas papildo kvartalo „Rivera“ ansamblį, kuris konkurse „Metų gaminys 2008“ buvo įvertintas aukso medaliu. Kiek toliau nuo jų, Žirmūnų gatvėje, praėjusiais metais baigtos „Upės rezidencijos“ daugiabučių kvartalo statybos. Šiuo metu įmonė rengia dar vienų gyvenamųjų namų pakrantėje, Raitininkų gatvėje, projektą.

„Naujosios rivjeros“ namai – itin šilti, nes vidinės sienos ir perdangos tarp butų yra papildomai apšiltintos, namų langai – mediniai. Tokie sprendimai sumažina šildymo išlaidas ir saugo gyventojus nuo triukšmo. Kiekviename bute įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema, užtikrinanti gaivų orą namuose. Po pastatais įrengta dviejų lygių požeminė automobilių stovėjimo aikštelė.

Kvartalo projektuotojas UAB „Unitectus“ pasirūpino, kad gyventojai gerai jaustųsi ne tik namie, bet ir kieme, kurio teritorija yra saugiai aptverta ir apželdinta. Kieme įrengta saugi žaidimo aikštelė vaikams, atskiros poilsio zonos ir pasivaikščiojimo takai, poilsiui sumontuoti jaukūs mediniai suoliukai, ant kurių prisėdus galima grožėtis atsiveriančiu įspūdingu vaizdu į Gedimino pilį.