Nekilnojamojo turto pirkėjai bus geriau informuojami apie paskolas

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Nekilnojamojo turto pirkėjai bus geriau informuoti apie paskolų kaštus ir pasekmes, taip pat geriau apsaugoti rinkos svyravimų ir nemokumo atvejais. Pirmadienio vakarą Europos Parlamento atstovai pasiekė pirminį susitarimą su ES Taryba dėl būsto paskolų direktyvos. Jei ją formaliai patvirtins abi institucijos, naujosios taisyklės turėtų įsigalioti 2015 m. antroje pusėje, praneša Europos Parlamentas.

Paskolos teikėjas, kuris turės būti licencijuotas ir atitikti griežtus profesinius reikalavimus, kiekvienam paskolos prašytojui turės suteikti informuoti apie turimus paskolų variantus taip, kad jis gerai suvoktų savo finansinius įsipareigojimus ir galimas jų ilgalaikes pasekmes. Siūlomos paskolos sąlygos turės atitikti skolininkų finansinę padėtį ir atsižvelgti į ateities perspektyvas bei galimus nuosmukius. Paskolos gavėjo patikimumo vertinimo taisyklės bus sugriežtintos, kad kiltų mažesnė nemokumo rizika.

Paskolos gavėjui privalės būti suteiktas 7 dienų svarstymo laikotarpis prieš pasirašant paskolos sutartį, arba jam turės būti suteikta teisė nemokamai atsisakyti paskolos per 7 dienas nuo sutarties pasirašymo.

Bus draudžiama susieti paskolos išdavimą su privalomu reikalavimu pirkti draudimą arba kitus finansinius produktus iš nurodyto teikėjo. Paskolos gavėjai turės teisę pirkti draudimą ir kitus finansinius produktus iš kitų teikėjų, jei jie atitinka paskolos teikėjo reikalaujamą garantiją.

Paskolos gavėjas turės teisę ją grąžinti anksčiau laiko nemokėdamas baudos, o valstybės turės nustatyti sąlygas, kurios leistų pakankamai kompensuoti paskolų teikėjams už tokius atvejus ne iš paskolos gavėjo kišenės.

Jei paskola imama užsienio valiuta, jos gavėjas įprastai turės teisę ją konvertuoti pagal sutartyje numatytą kursą, o jei dėl to gavėjas turėtų mokėti daugiau – tai turės būti numatyta paskolos sutartyje.

Siekiama, kad paskolos gavėjo nemokumo atveju pakaktų atiduoti už paskolą įsigytą turtą paskolos teikėjui. Bet kuriuo atveju turės būti imamasi priemonių parduoti šį turtą už tokią kainą, kuri kiek įmanoma sumažintų paskolos gavėjo nuostolius.

Ši direktyva apims gyvenamosios paskirties nekilnojamąjį turtą, taip pat biuro patalpas bei namų statybos paskirties žemę. Ją dar turės formaliai patvirtinti Europos Parlamentas ir ES Taryba, o tuomet valstybės per dvejus metus turės ją perkelti į savo teisę.