Nekilnojamojo turto mokesčiai Kauno centre kitąmet didės

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
2013-aisiais Kaune numatoma patvirtinti tris nekilnojamojo turto mokesčio tarifus. Pagrindinis tarifas lieka 0,9 proc., kaip ir pernai. Tačiau nuo 0,6 (dabar esamo) iki 0,7 proc. ketinama didinti mokestį Laisvės alėjoje ir kai kuriose kitose vietose (jei pastate prekiaujama knygomis, suvenyrais, antikvariniais daiktais, meno dirbiniais, teikiamos maitinimo paslaugos.) Kaip ir pernai, lengvatos tikriausiai nebeturės Kauno centre esantys viešbučiai.

Apleisti, neprižiūrimi pastatai bus apmokestinti maksimaliu mokesčio tarifu – 1 proc. Jeigu Seimas netrukus priims atitinkamas Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo pataisas, tai visoje Lietuvoje metų metais be naudos stovinčių, tuščių, apleistų statinių savininkai privalės mokėti brangiau.

Pasak Kauno savivaldybės Finansų skyriaus vedėjo Algimanto Lauciaus, iš nekilnojamojo turto mieste surenkama vis mažiau mokesčio. Šį sumažėjimą lemia turto vertės pokyčiai. Todėl, atsižvelgus į turto savininkų norus mažiau mokėti, galimas sprendimas mažinti tarifą reikštų prarasti milijonus.

Verslininkai iš savivaldybėje sudarytos Verslo tarybos, kurioje yra jos bei Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos atstovų, stebėjosi išgirdę, jog savivaldybė net nežino, kas apskritai nemoka nekilnojamojo turto mokesčių, kadangi tai administruoja ne ji, bet Valstybinė mokesčių inspekcija.

Todėl ir neaišku, ar kovojama su tais, kurie veikia ir gyvena gal penkerius ar dešimt metų neregistruodami pastatų (nebaigus statybos, mokesčio nereikia mokėti). Kyla abejonių, ar tikrai Kaune yra tik 50 apleistų, neprižiūrimų pastatų? Netrukus, pasiūlius Verslo tarybos pirmininkui, Prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentui Benjaminui Žemaičiui, šios analizės ketina imtis šios tarybos ekspertai, pasitelkdami Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistus.