Nekilnojamo turto vaiduoklius budins kranai

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Praėjusio dešimtmečio pabaigoje dužo daug svajų. Ekonomikos kilimą keitė krytis, klestėjimą – bankrotas. Užsimiršti sunku, nes kaimynystę darko papilkę pernelyg drąsių svajonių griaučiai. Pabandėme išsiaiškinti, ar akį rėžiantys Vilniaus nekilnojamojo turto projektai bus apsiausti spalvų apsiaustu.

Ekspertams rožinėmis spalvomis tapant ekonomikos augimo perspektyvas, nuošalyje nelieka ir nekilnojamojo turto (NT) sektorius. NT paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ duomenimis, pernai Lietuvoje sparčiausiai iš visų Baltijos šalių augo investicijos į NT. Augimas siekė net 2,7 karto, o investuota daugiau nei pusė milijardo litų.

Vis dėlto kas rytą keliaujantieji Konstitucijos ar Laisvės prospektais pastebi jau kelerius metus kraštovaizdį darkančius nebaigtus daugiabučius. Verslininkai atsipirko bankroto popierizmu, tačiau sostinėje ir toliau žioji pilkos griaučių piktžaizdės.

Turint omenyje, kad net 40 proc. NT Lietuvoje pirko suomiai, akivaizdu, kad išblėsus krizės nuotaikoms investicijos į pastatus vėl tapo patrauklios, o ekonominė logika diktuoja, kad iš varžytinių parduodamas turtas pakilimo metu turėtų masinti ne vieną įžvalgesnį verslininką.

Bando atgaivinti

Nors ne visų per krizę strigusių NT projektų pabaiga ranka pasiekiama, galima pasidžiaugti, kad kai kurie kone miesto gėda tapę statiniai pamažu prikeliami naujam gyvenimui.

Kiekvieną save gerbiantį vilnietį iš gėdos rausti vertęs Konstitucijos prospekte pusiau skustas, pusiau luptas išlenktas daugiabutis, vadinamas „Arfa“, rodo gyvybės ženklus. Registrų centro duomenimis, prieš 9 metus statyti pradėtas daugiabutis pernai išsivadavo iš bankroto administratorių pančių ir perėjo į SEB banko NT projektus valdančios įmonės „Litectus“ rankas.

„Pastatas yra nupirktas. Paruošėme jį žiemai, pradėjome adekvačiai saugoti, o dabar analizuojame padėtį ir žiūrime, kuria linkme kreipsime projektą“, – savaitraščiui „Ekonomika.lt“ pasakojo „Litectus“ vadovas Edvinas Malevskis.

Vadovo teigimu, butus nebaigtoje statyti pastato dalyje įsigiję asmenys su įmone susisiekti dar nebandė. „Gal tiesiogiai bendravo su bankroto administratoriais? Tiksliai nežinau“, – sakė E. Malevskis. Paklaustas, kada bus priimtas sprendimas dėl „Arfos“ ateities, vadovas teigė, kad situacija paaiškės per 2–3 mėnesius.

Panašios aplinkybės gaubia ir netoli Rusų dramos teatro prieš kelerius metus duris turėjusio atverti administracinio pastato istoriją. Mindaugo gatvėje 1A numeriu registruotas pastatas jau buvo spėjęs tapti jaunimo apsilankymo vieta – viršutiniuose aukštuose galima rasti iš likusių statybinių medžiagų suformuotus fotelius. Ir, žinoma, tuščios alkoholio taros.