Naudingi patarimai: kaip išsirinkti šiltnamį?
Šiltnamio dydis
Prieš įsigyjant šiltnamį būtina priimti sprendimą dėl jo dydžio. Sprendžiant šiltnamio dydžio klausimą rekomenduojama atkreipti dėmesį į:
Jūsų sklypo plotą ir vietą, kurioje ketinate įrengti šiltnamį.
Kokiais kiekiais planuojate auginti augalus.
Kas yra / auga šalia šiltnamio įrengimo vietos? Labai svarbu vengti pavėsio.
Šiltnamio forma
Populiariausios šiltnamio formos: arkinė ir dvišlaitinė. Siekiant teisingai pasirinkti tinkamiausią formą rekomenduojama atkreipti dėmesį į du niuansus:
Prieš įsigydami šiltnamį apsispręskite, ką norite jame auginti. Neaukštaūgėms augalų kultūroms (paprikos, baklažanai, žemaūgiai pomidorai) galima rinktis arkinį šiltnamį. Aukštaūgiams augalams (agurkai, aukštaūgiai pomidorai, gėlės) geriau tiks dvišlaitinis šiltnamis.
Taip pat nepamirškite individualių prefencijų, nes juk šiltnamis Jus džiuginti turėtų ne tik derliumi, bet ir savo išore.
Medžiagos
Šiltnamio dangos medžiaga:
Neilgaamžiška plėvele dengti šiltnamiai ir trapios stiklo konstrukcijos jau praeitis. Juos pakeitė polikarbonatas – daug patrauklesnė pagal savo charakteristikas: šviesos ir šilumos pralaidumą, patvarumą, svorį ir svarbiausia kainą, medžiaga.
Ląstelinis polikarbonatas šiandien yra populiariausia šiltnamių dangos medžiaga.
Šiltnamio karkaso medžiaga:
Šiandien šiltnamių rinkoje egzistuoja keletas populiarių karkaso variantų:
Plieninis milteliniais dažais padengtas karkasas. Gan patvarus karkasas, tačiau labai jautrus korozijai, todėl neilgaamžis. Taip pat pasižymi dideliu šilumos pralaidumu, o tai gali neigiamai paveikti derlių.
Cinkuotas profilis. Toks karkasas gerai apsaugotas nuo korozijos, tačiau turi menkus patvarumo rodiklius. Čia naudojami ploni plieno lakštai, kurie lengvai deformuojasi.
Kvadratinis cinkuoto plieno profilis. Geriausias variantas šiltnamį įsigyjantiems ilgam. Toks profilis pasižymi stipriomis patvarumo charakteristikomis ir dėl cinkavimo yra apsaugotas nuo korozijos.