Namas prie ežero – nauja darnaus būsto koncepcija

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Sukurtas naujas „nulinio“ energijos suvartojimo būsto projektas – pastatas pats apsirūpina reikalinga energija funkcionuoti.

Pasyvus namas visada buvo ekologiškai sąmoningų žmonių svajonė. Universitetai, mokslininkai ir studentai ilgai dėjo pastangas, kad įgyvendintų šią svajonę. Namas prie ežero yra vienas iš tokių „nulinį“ energijos kiekį suvartojantis, tvarumo sąvoka atitinkantis pastatas, kurį sukūrė Emre ÅženoÄŸlu.

Šio būsto idėja – siekiama sukurti darnų aplinkai namą naudojant atsinaujinančius išteklius. Statybos metu norima padaryti kuo mažesnę įtaką atmosferai ir sunaudoti kiek įmanoma mažiau išteklių, todėl jis kuriamas mažame plote.

Dedamos pastangos sugrįžti pas motiną gamtą ir taip pajusti praeities amžius. Dizainas sukurtas remiantis požiūriu – atsinaujinančių šaltinių naudojimas yra vienintelis būdas priartėti prie gamtos. Tai būtina, kad aplinka ir žmonija gerėtų. Be to, naudojant perdirbamus daiktus, gerėja ir atmosferos būklė. Namo prie ežero koncepcija sukurta atsižvelgiant į tuos perdirbamus išteklius, kuriuos mums davė gamta.

Vandens cirkuliacija taip pat svarbi dizainui. Pastato struktūra yra tokia, kad lietaus vandeniui tekant ant pakrypusio stogo, jis yra surenkamas į specialią talpyklą, kad vėliau galėtų būti naudojamas kaip švarus vanduo. Likučiai ar nešvarus vanduo yra naudojami augalams.

 

Pagal panašias teorijas, kiti gamtiniai ištekliai taip pat yra perdirbami. Remiantis koncepcija, pastato sukuriamas energijos kiekis bus didesnis už energijos suvartojimą.