Moterys neprivalo bijoti žodžio „remontas”

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Nemažai moterų, vyrų lūpose išgirdusios žodį „remontas“ ima skųstis nepakeliamais migrenos skausmais... Nenuostabu, juk dar vaikystėje jos matė, kaip jų tėvų pradėti trumpalaikiai namų atnaujinimai virsdavo amžiaus statybomis. Tačiau iš tiesų šiais laikais susiremontuoti nuosavą būstą galima lengvai ir greitai, tereikia laikytis kai kurių svarbių taisyklių. 

Geriausia rinktis profesionalus

Kiek žmonių patys sau taiso dantis? O ar daugelis ryžtasi patys sau kirpti plaukus? Tai kodėl, kalbant apie remontą, Lietuva pavirsta jurgelių meistrelių šalimi? Žinoma, kiekvienas iš mūsų moka laikyti plaktuką, tačiau kur kalti vinįvisgi geriau paklausti profesionalo. Kitaip gali tekti savo kailiu pajusti, ką reiškia, kai šykštus moka du kartus.

„Mano manymu, interjero dizaineris kiekviename remontuojamame ar naujai statomame objekte turėtų padėti jo šeimininkams įgyvendinti jų sumanymus ir norus, – tvirtina architektas Rokas Masaitis. – Kodėl? Nes žinau, kad taip galima sutaupyti ne tik laiko, bet ir lėšų.“

 

Pasak specialisto, daugelis žmonių, imdamiesi atnaujinti savo būstą, dažnai padaro dar vieną klaidą – architektų paprašo prižiūrėti ne visus atnaujinimo darbus, o atlikti vieną ar kitą paslaugą, pvz.,nubraižyti elektros instaliacijos projektą, baldų išdėstymo planą ar pan.„Gavęs vieną užduotį ir nematydamas visumos joks specialistas negalės žinoti ir numatyti tolesnių žingsnių, būtinų sklandžiai renovacijai, – tvirtina R. Masaitis.

– Nematant viso vaizdo neįmanoma iš anksto numatyti, kaip kas atrodys. O tuomet ir susiduriama su problemomis: tai šviestuvas ne vietoje, baldas, apie kurį svajojo žmogus, netelpa arba nebegražiai atrodo. Todėl mano patarimas prieš imantis remontuoti būstą – bent jau pasikonsultuoti su tikru šiossrities specialistu, kuris galėtų išaiškinti, nuo ko viską pradėti ir kas laukia žmogaus remonto metu.“

Pirmiausia planas – tuomet darbai

Niekas nesiginčys, kad senoji liaudies išmintis „Devynis kartus pamatuok ir tik dešimtą kirpk“ nėra kartojama šiaip sau. Iš tiesų, sklandus ir greitas remontas pirmiausia priklauso nuo to, kaip suplanuoti visi žingsniai ir darbai. Kuo geresnis planas,tuo didesnė tikimybė, kad po statybos darbų atsirasiantis rezultatas tikrai džiugins. „Kiekvienas teisingas ir iš anksto suplanuotas bei gerai apskaičiuotas sprendimas – tai žingsnis į svajonių būstą“, – atskleidžia architektas.

 

– Kruopštus planas reiškia, kad pradėjus remonto darbus nereikės sustoti ir galvoti, kas bus toliau. 

Nereikės gaišti laiko perdarant tai, apie ką buvo galima pagalvoti pradžioje.“Taigi, pasak eksperto, kiekvienas, net ir nedidelis remontas pirmiausia turi būti visiškai apmąstytas popieriuje, ir tik tuomet pagal numatytą planą pradėti darbai. „Tokiu atveju visoms dalyvaujančioms pusėms bus labai lengva: užsakovas ir statybininkai ar vykdytojai žinos, kas suprojektuota ir sukurta, tad beliks tai įgyvendinti pagal iš anksto aprašytą architekto dizainerio projektą“, – pataria R. Masaitis.

Beje, nuo to, kaip kruopščiai bus atlikti namų darbai, prieš imantis statybos darbų, labai priklauso ir tai, kad remontui numatytos išlaidos neišaugtų dvigubai ar trigubai. Nesuplanuotos išlaidos gali lemti nebaigtus darbus. „Norėdami iš anksto apskaičiuoti, kiek remontas Jums gali kainuoti, būtina susirašyti visus planuojamus darbus ir tam būtinas medžiagas, sudaryti tikslią sąmatą. Jei nenorite apsiskaičiuoti, geriau kreipkitės į specialistą, kuris geriausiai pakonsultuos ir nurodys tam tikrų darbų kainas, sudarys būtinų medžiagų sąrašą, – pataria architektas R. Masaitis.

– Specialistas, kuris įgyvendina ne vieną ir net ne kelis, o keliolika ar keliasdešimt projektų per metus, tikrai galės pasakyti preliminarią Jūsų suplanuoto remonto kainą. Dar daugiau, išklausęs žmogaus norus ir pageidavimus dar ir patars, kur galima pataupyti ar kur visgi reikėtų nepagailėti pinigų dėl norimo ir geidžiamo efekto.“

Remonto etapai

Kiekvienas remontas ir remonto darbai yra skirtingi.Griežtai pasakyti, kokius darbus reikia atlikti pirmiausia, o kokius paskui – negalima. Tačiau iš anksto numatę, kokius darbus kada atliksite ir kokių medžiagų reikės,galėsite sutaupyti nemažai brangaus laiko.

Dažnai pasitaiko, kad nenumačius, kada prasidės naujas remonto etapas, nenuperkamos reikalingos medžiagos, darbų vykdytojas išvyksta į kitą objektą, tenka jo laukti ir t. t. Tad griežtas darbų planas, tinkamai sureguliuoti darbai, laiku įvykdyti užsakymai ir medžiagos atvežamos į objektus, tikslus architekto darbas – tai pagrindinis gero rezultato pagrindas.

„Darbų eiliškumas priklauso nuo to, ką žmogus nori remontuoti: ar tik persidažyti sienas, pasikeisti užuolaidas, ar kapitališkai susitvarkyti namus, griaunant pertvaras ir pan.“, – sako R. Masaitis.

Pasak specialisto, paprastai bet kokie būsto statybos darbai atrodo taip: pirmiausia architektas išsiaiškina užsakovo pageidavimus, tuomet teikiami sprendimų pasiūlymai, išdėstomi baldai ir daromos 3D vizualizacijos. Suderinus su užsakovu vaizdą, kurį jis nori matyti namuose, pradedami projektavimo darbai. „Taip išvengiama tokių nesusipratimų, kaip „norėjau ne taip“, „įsivaizdavau kitaip“ ir pan.“, – tvirtina R. Masaitis.

Jei kalbama apie kapitalinį remontą, pirmieji darbai, pasitvirtinus projektą, yra sienų griovimas ir statymas. Paskui pagal iš anksto parengtus brėžinius įrengiami santechnikos prietaisai ir elektros instaliacija,atliekami jos valdymo darbai.

„Projektuojant dėl visų reikalingų prietaisų apsitariama iš anksto, taip remonto metu nekils papildomų trikdžių, darbas visada vyks sklandžiai“, – atskleidžia architektas. Kol vyksta santechnikos ir elektros instaliacijos darbai, galima derinti sienų apdailos projektą, suplanuoti, kokių reikės šviestuvų, grindų dangos, langų ir durų.

„Kol vykdomi sienų ir lubų glaistymo darbai ir laukiama apdailos medžiagų, galima baigti projektuoti visus kietuosius baldus, taip pat išsirinkti užsakomuosius baldus, – pataria R. Masaitis. – Nudažius, ištapetavus ar išdekoravus sienas, sudėjus grindis bus galima iš karto montuoti baldus.“

 

Kitas etapas – šviestuvų ir užuolaidų pirkimas bei aksesuarų parinkimas. „Tačiau tai tik preliminarus darbų planas. Kaip minėjau, kiekvienu atveju darbai skirtingi, todėl jų eiliškumas taip pat skirtingas, – primena architektas. – Kiekvienas interjero stilius turi savo darbų eiliškumą, jam priklausančias detales, kurias reikia sustatyti tam tikra tvarka, kad darbai nestotų.

“Pasak specialisto, svarbiausia nenukrypti nuo pirminio projekto ir nepasiduoti kitų įtakai. Dažnai rangovai, jau pradėjus darbus, imasi siūlyti padaryti ką nors prasčiau ar paprasčiau, tačiau tai ne visada tai reiškia geriau.

Kaip išvengti klaidų?

Pirmiausias dalykas, kuris padės išvengti klaidų remontuojant savo būstą – tinkamai pasirinkti darbininkai. Geriausia, prieš įsileidžiant statybininkus į savo namus, išsiaiškinti, kokius objektus jie yra atlikę anksčiau, pakalbėti su žmonėmis, kuriems jie dirbo. „Mažai kvalifikuoti ir prasti statybininkai – šių dienų problema. O prastas specialistas gali sugadinti ne tik tam tikras statybines medžiagas, bet ir jo brokui taisyti reikės išleisti nemažai pinigų, – perspėja R. Masaitis. –Geriausia remtis asmeninėmis rekomendacijomis: išsiklausinėti draugų ar pažįstamų, kokių statybininkų darbu liko patenkinti. Galima pasikonsultuoti ir su pasirinktu architektu.

 

Aš per daugelį metų esu sudaręs nemažą gerų specialistų, kurie įgyvendina visus mano norus, sąrašą.“Beje, geras specialistas ne visada brangiau už nekvalifikuotą, net jei šis pradžioje atrodo pigesnis. Dažnai pasitaiko, kad suderinamos vienokios darbų sąmatos, o paskui atsiranda visokių „nenumatytų“ darbų ir darbelių, paslėptųjų darbų, ir taip sąmatos pasiekia gerų specialistųkainą, o dažnai net ir didesnę.

„Kita klaida, imantis remontuoti būstą, yra ta, kad žmogus nori turėti gerą rezultatą, tačiau visus darbus atlieka pats, – tvirtina R. Masaitis. –Prisižiūri internete begales gražių nuotraukų ir nesigilina į tai, kaip tai padaroma, kiek tai kainuoja ir pan. Bando aklai kopijuoti, nors galbūt tas sprendimas visiškai netinka jo erdvei.

“Specialistas čia kategoriškas – jei žmogus nori turėti gerą rezultatą ir namus, kurie po remonto atrodytų taip, kaip šis įsivaizdavo, prieš imantis remontuoti būstą visgi geriausia bent pasikonsultuoti su specialistu, kuris pasistengs nukreipti teisinga linkme.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
Šią informaciją be raštiško kompanijos "Super namai" sutikimo naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse griežtai draudžiama. Gavus sutikimą, nurodyti šaltinį.