Mokestis už bendrojo naudojimo elektrą išaugo 10 kartų

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Mokestis už bendrojo naudojimo elektrą privertė aiktelėti kai kuriuos klaipėdiečius. Vaidaugų gatvės 11 namo gyventojams jis išaugo trigubai, Sausio 15-osios gatvės 10 namo žmonės gavo net dešimt kartų didesnes sąskaitas.

Gyventojai atsisako mokėti

Sausio 15-osios gatvės 10 namo gyventoja pasakojo, jog anksčiau už bendrojo naudojimo elektrą jai tekdavo mokėti 1,5–2,5 lito. Sąskaitoje už sausį ši suma buvo kur kas didesnė ir siekė 25 litus.

Kaimynai, gyvenantys didesnio ploto butuose, sumokėti turi dar daugiau – 28 ar 29 litus.

„Gavę sąskaitas aiktelėjome. Namų valdos paaiškino, kad yra įsiskolinimas, kuris susidarė pernai. Nesuprantame, kaip gali susidaryti skola, jei kiekvieną mėnesį mokame už elektrą“, – stebėjosi moteris.

Anot klaipėdietės, elektros už tokią sumą ji neišnaudoja net savo bute. Paprastai už šią paslaugą ji sumoka apie 20 litų. „Nebežinome, ką daryti. Name esame ne viena pensinio amžiaus moteris. Neturime tiek pinigų. Kol kas niekas nemokame už bendrojo naudojimo elektrą“, – tvirtino moteris.

Netinkamai įjungė siurblį

Įmonės „City Service“, kuriai priklauso Sausio 15-osios gatvės 10 namą administruojančios „Ąžuolyno valdos“, atstovas Vilius Mackonis aiškino, jog tokia suma susidarė dėl netinkamai prijungto įrenginio.

„Prieš kelis mėnesius šiame name buvo atliekami šilumos ūkio atnaujinimo darbai. Jų metu netinkamai prijungtas siurblys – prieš elektros skaitiklį, todėl įrenginio sunaudota energija nebuvo skaičiuojama“, – pasakojo atstovas.

Anot V.Mackonio, pastebėjus klaidą bendrovė LESTO pagal įrenginio galingumą apskaičiavo elektros sunaudojimo išlaidas ir buvo pateikta sąskaita gyventojams.

„Žmonės tikrai nesumokės nieko, kas jiems nepriklauso. Paprasčiausiai už šią elektrą jie nebuvo sumokėję iki šiol. Prašome, kad LESTO gyventojams leistų išsimokėti šią sumą per šešis mėnesius“, – tvirtino V.Mackonis.

Stebino ir anksčiau

Vaidaugų gatvės 11 name elektros energijos suvartojimas bendroms reikmėms sausį išaugo tris kartus.

Gyventojai pasakojo, kad anksčiau 66 kvadratinių metro ploto buto savininkas už šią paslaugą mokėdavo 5-6 litus. Sausį šis mokestis siekė 16 litų.

Klaipėdiečiai tvirtino, jog elektros energiją taupo. Laiptinėje išjungia apšvietimą, kai jis nėra būtinas.

„Jau anksčiau manėme, kad už bendrojo naudojimo elektrą mokame daug. Kituose namuose šis mokestis siekdavo 2-3 litus, o mes mokėdavome dvigubai daugiau. Klausėme, kodėl toks skirtumas, bet išsiaiškinti taip ir nepavyko. Dabar sąskaita išaugo tris kartus“, – pasakojo gyventojai.

Klaipėdiečiai baiminasi, kad už vasarį sunaudotą elektrą reikės mokėti dar daugiau. Per pusę mėnesio skaitiklis prisuko apie 1 tūkst. kilovatvalandžių.

Gyventojai pasakojo, kad kodėl tokios didelės sąskaitos, bandė aiškintis su namo administratoriumi. Iš pradžių jiems sakė, kad buvo skola, vėliau – esą įvyko avarija.

„Liepė net sekti žmones, kas vagia elektrą. Tačiau kaip mums tai padaryti? Jie yra specialistai ir turi aiškintis situaciją“, – pabrėžė klaipėdiečiai.

Problema – skaitikliai?

Namą administruojančios įmonės „Laukininkų valda“ vadovė Regina Uznienė aiškino, kad bendrojo naudojimo elektra naudojama laiptinių ir techninių patalpų apšvietimui, vandens, šilumos įrenginiams.

Jai pasirodė keista, jog elektros bendrojo naudojimo reikmėms suvartojimas išaugo tris kartus.

„Buvo atvykęs įmonės LESTO darbuotojas ir tikrino, ar nėra nutekėjimų. Jų nebuvo. Darbuotojai nurodžiau dar kartą kviestis LESTO atstovus. Gal problemų yra su elektroniniais elektros skaitikliais. Juos gi keičiame ne mes. Problemą tikrai spręsime“, – pabrėžė vadovė.

R.Uznienė gyventojams šiuo klausimu patarė kreiptis raštu, kad būtų galima išsikviesti už elektrą atsakingų institucijų darbuotojus.