Metų pabaigoje NT rinka pajūryje pagyvėjo

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Metų pabaiga pagyvino nekilnojamojo turto (NT) rinką pajūryje. Emigrantai perka butus nuomoti, tačiau populiariausi – iš varžytynių parduodami namai uostamiesčio pakraštyje.

Sezoniškumas lemia ne tik kurortų gyventojų pajamas, jis egzistuoja ir nekilnojamo turto rinkoje pajūryje. Pasyviausias pirkimas – vasarą, o gruodį – atvirkščiai – rinka gana aktyvi. Pokyčiams įtaką daro ir Kalėdoms į namus besiruošiantys grįžti užsienyje dirbantys lietuvaičiai, kurie čia įsigytus butus dažniausiai išnuomoja.

„Tą tendenciją mes pastebime kasmet – didesnė ar mažesnė [pirkimo] banga, bet jų būna. Šiemet gal kiek įdomiau, kad jie domisi NT rinka, kuri yra už miesto. Tai yra namai ir žemės sklypai, kuriuose galima statyti namus. Anksčiau daugiau domėdavosi butais“, – aiškina NT agentūros „Aidila“ vadovas Algimantas Bružas.

Populiariausi išlieka vieno ar dviejų kambarių butai. Per šiuos metus nedidelių senos statybos butų uostamiestyje parduota beveik devyni šimtai. Naujos – vos keletas dešimčių. Tačiau vienas paklausiausių, pasak brokerių, – bankų perimtas turtas, parduodamas iš varžytinių. Daugiausia tai nebaigti gyvenamieji namai miesto pakraštyje – Radailiuose, Triušeliuose ir kitose gyvenvietėse prie Klaipėdos.

„Iš varžytinių šiuo metu turtą galima nusipirkti 30–50 proc. pigiau. Jis, aišku, yra gerokai apleistas, bet, jeigu įvertintume tai, kad jis pats susiremontuoja turtą, bendras rezultatas yra gerokai geresnis, nei pačiam statytis ar pirkti“, – tikina „Ober-Haus“ Vakarų Lietuvos regiono vadovas Linas Juozaitis.

„Dabar yra pakankamai aktyvus pirkėjų dalyvavimas elektroninėse varžytinėse, kurios šiemet jau įgavo naują rakursą. Kadangi tai daroma visiškai objektyviai, nedalyvaujant tarp žmonių, o dalyvaujant tik elektroninėje erdvėje“, – teigia NT agentūros „Aidila“ vadovas A. Bružas.

Varžytinėse parduodamo būsto skaičius daugiau nei tris kartus išaugo 2009 m., po krizės. Tačiau išvaržomą būstą pigiau įsigijęs pirkėjas gali turėti ir nemažai rūpesčių. Mat ne visi namai, kurie išvaržomi, – tušti.

„Perkant išvaržomą turtą, niekada nėra garantijos, kad jį buvęs savininkas taip lengvai ir atiduos. Antstolis iškeldinimo iš turto neorganizuoja, tai naujas savininkas pats turėtų teismo tvarka organizuoti iškeldinimą“, – teigia NT agentūros „Aidila“ vadovas.

Nekilnojamojo turto kainos per šiuos metus beveik nekito. Stebimas vos apie vieną procentą augimas.