Loftų idėjos: kuo būstas buvusioje gamykloje skiriasi nuo įprasto buto?

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Jūsų svajonių būstas – loftas iš interjero žurnalo viršelio? Vilniuje tai jau nebe problema. Nebereikia šmirinėti po nušiurusias gamyklas pačiam ieškant efektingos erdvės su dideliais langais ir industrine aura. Lrytas.lt šią savaitę siūlo susipažinti su lietuviškų loftų idėjomis.

Anksčiau mėginę savo išskirtinumu konkuruoti su įprastų naujų būstų statytojais dabar loftų plėtotojai jau varžosi vieni su kitais. Kai šių projektų ėmėsi nekilnojamojo turto kompanijos, griuvo lofto, kaip ypatingo būsto chaotiškoje industrinėje aplinkoje, įvaizdis. Loftų naujakurių nebeerzins apleistų teritorijų ir neaiškios paskirties patalpų kaimynystė – gera žinia naujakuriams.

Bet daugiau niekada jie nebebus tokie ypatingi.

Nekilnojamojo turto plėtotojų pastangos vertos dėmesio – buvusios Kuro aparatūros gamyklos teritorija dešimtmečius buvo tarsi Žirmūnų rajono piktžaizdė. Dabar ji virsta loftų kvartalu. „Loft town” ketina čia kurti ne tik būstus biurus bei nedideles parduotuves. Investicijos į šį miestą mieste sieks 25 mln. litų.

Markučiuose, vaizdingame Vilnios slėnyje šalia „Audėjo” fabriko, taip pat stūkso pastatas, niekaip nederantis aplinkoje. Jo savininkai regi galimybę čia pasiūlyti išskirtinius būstus, o pirkėjus vilioja romantišku pavadinimu „River loft”. Darbai jau prasidėjo.

„Belmonto loftai“ yra plėtojami Užupyje, kitoje pusėje Belmonto parko. Ši teritorija yra įtraukta į Vilniaus miesto strateginius plėtros planus, pagal kuriuos čia planuojama sukurti „Architektūros parką“.

Dar vienas apšiuręs buvusios „Ventos” elektroninių komponentų gamyklos korpusas stūkso sostinės Ateities gatvėje. Be čia jau veikiančio prekybos centro, biurų, sporto komplekso, pirkėjams bus siūlomi ir būstai „Vilniaus loftuose”. Jie jau pradėdami statyti viršutinuose pastato aukštuose.

„Soho loftai“ įrengiami buvusioje sostinės Šlifavimo staklių gamykloje, pastato išorė jau nebeprimena gamyklos.

Turi privalumų ir trūkumų

„Kas yra tikras loftas? Vakaruose tai iš tiesų milžiniškos erdvės buvusiose gamyklose, pritaikytos gyventi. Bet ir jų kainos beprotiškos. Lietuvoje rasti tokių loftų būtų sudėtinga.

Aišku, industrinė teritorija turi savito šarmo, bet ir daug trūkumų. Neišvengiamai dauguma loftų projektų bus įgyvendinami investuotojų, kurie sutvarkys visas erdves, fasadus, pakeis vamzdžius, elektros instaliaciją ir pardavinės būstus”, – pasakojo dizaineris Nauris Kalinauskas. Pasak jo, mada yra pats bjauriausias dalykas.

Loftų naujakuriams, kurie, įsigiję tokį būstą dėl mados ir ypatingų erdvių, nebepastebės ir nebevertins jo išskirtinumo, ypač jei tokį būstą pirks dėl patrauklios kainos. „Loftas nėra geresnis būstas nei butas. Namas irgi nėra geresnis būstas.

Kiekvieno žmogaus poreikiai skirtingi ir kiekvienas būsto tipas turi privalumų ir trūkumų. Kai kam labai svarbi originali erdvė, bet kitam nepatiks betoninis kiemas, gamyklų aplinka”, – įsitikinęs N. Kalinauskas.