Lietuviai pageidauja erdvių butų su visa apdaila

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Daugiau negu pusė arba 58 proc. Lietuvos gyventojų, pasirinkę įsikurti naujos statybos daugiabutyje, pageidautų erdvaus dviejų ar trijų kambarių buto nuo 50 iki 70 m2. 45 proc. lietuvių tokiu atveju rinktųsi būstą su daline, o 54 proc. – su visiška apdaila ar netgi įrengta buitine technika bei baldais.

Tai parodė bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa, kurią inicijavo Suomijos koncernui priklausanti viena didžiausių statybos paslaugų grupių Lietuvoje AB „YIT Kausta“.

Tyrimo tikslas buvo išsiaiškinti potencialių naujos statybos daugiabučių gyventojų poreikius. Jo metu buvo apklausti respondentai, kurių amžius svyruoja nuo 25 iki 45 metų.

„Mes nuolat stebime ir analizuojame rinkos tendencijas, be to, ieškome tinkamiausio sprendimo savo klientams. Visai neseniai pradėjome taikyti praktiką prieš pradedant naujų daugiabučių statybas atlikti potencialių naujakurių apklausą. Atsižvelgdami į gautus duomenis, esame pasirengę koreguoti įmonės vystomus projektus.

Tikimės, jog tyrimai padės labiau suprasti žmonių poreikius ir sukurti jiems patogius būstus bei gerą gyvenamąją aplinką“, – teigia bendrovės AB „YIT Kausta būstas“ vadovas Virgilijus Jagurevičius.

Pirmąkart tokia apklausa vykdyta tobulinant įmonės gyvenamųjų daugiabučių namų kvartalo „Solo City“ projektą. Jis kuriasi sostinės Viršuliškių mikrorajone, Pilaitės prospekte. Šiuo metu jau galima įsigyti pirmojo statybų etapo butus šiuolaikiškame šešių aukštų name.

Minėta apklausa taip pat parodė, kad dažniausiai naujų butų su daline apdaila pageidauja jaunesnio amžiaus gyventojai, kurie turi mažesnes šeimas ir yra įgiję aukštesnį išsilavinimą.

Respondentų buvo teiraujamasi, kokie elementai prie daugiabučio namo yra svarbiausi jų vaikams. Kas antras apklaustasis teigė, kad tai yra sūpynės, 46 proc. įvardijo smėlio dėžę, o 31 proc. – čiuožyklą ir žaidimų namelį.

Įdomu tai, kad, moterų nuomone, svarbiausias dalykas jų vaikams daugiabučio kieme yra supynės, o vyrams – smėlio dėžės.

Kai kurie minėtos apklausos klausimai respondentams buvo pateikti ne tik per tiesioginius interviu, bet ir socialiniame tinkle „Facebook“.

Tiesioginiu būdu apklaustų gyventojų nuomonės pasiskirstė po lygiai kalbant apie tai, ar naujajame būste virtuvė turėtų būti sujungta su svetaine, ar šios patalpos geriau būtų atskirtos.

Su svetaine sujungtos virtuvės dažniau pageidauja vyrai ir jaunesnio amžiaus respondentai. Uždarų virtuvių – moterys ir vyresnio amžiaus vyrai. Tarp „Facebook“ respondentų buvo žymiai daugiau sujungtos erdvės šalinininkų – 61 proc. apklausoje dalyvavusių vartotojų.

Kas antras tiesiogiai apklaustas gyventojas teigia, kad daugiabutyje reikalingos bendro naudojimo erdvės, kuriose galima būtų rengti susirinkimus, laikyti dviračius, vaikų vežimėlius, roges ir pan.

Socialiniame tinkle „Facebook“ taip manančių atsirado kiek daugiau – 69 proc. visų apklaustųjų.

Apklausa buvo vykdyta šių metų vasaros pabaigoje. Jos metu iš viso apklausta apie 700 gyventojų nuo 25 iki 45 metų.