Lietuviai linkę statytis ir įrengti būstą patys

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Vieni pirkėjai teikia pirmenybę jau pastatytam ir įrengtam nekilnojamajam turtui, nes taip mažiau rūpesčių – tereikia jį nusipirkti ir susivežti asmeninius daiktus, nereikia rūpintis statybos, įrengimo reikalais. Kiti kaip tik nori įsirengti būstą taip, kaip jiems labiausiai patinka, todėl statosi ir įrengimu rūpinasi patys.

Pigiau pirkti pastatytą ar statytis?

Paklaustų, kas atsieina pigiau, daugiau nei pusė nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt apklausos dalyvių mano, kad pigiau būstą statyti ar įsirengti pačiam, o ne pirkti jau pastatytą ir įrengtą. Kad pigiau pirkti jau pastatytą ir įrengtą nekilnojamąjį turtą, mano 20 proc. portalo respondentų. Ketvirtadalis respondentų teigia, kad tiek perkant įrengtą, tiek statant ir įrenginėjant patiems, išeina maždaug vienoda suma.

Prioritetas – statyti patiems

Jeigu pirkti pastatytą būstą ir statyti bei įsirengti patiems kainuotų vienodai, dauguma (62 proc.) respondentų nuspręstų statyti patys pagal savo poreikius. Likęs kiek daugiau nei trečdalis pirktų jau pastatytą būstą, nenorėdami skirti papildomų laiko sąnaudų. Tokį dalies apklausos dalyvių apsisprendimą lemia ir tai, kad arba patys respondentai gali ir moka atlikti statybos darbus, arba turi pažįstamų asmenų, dirbančių šioje srityje.

Pigus ir netvarkingas ar brangesnis, bet sutvarkytas?

Ne itin tvarkingi, nesuremontuoti, netinkamai suremontuoti būstai neatgraso besidominčiųjų nekilnojamuoju turtu, rodo atliktos apklausos rezultatai. Respondentai atsižvelgia į būsto kainas ir yra pasiryžę įsigyti prastesnį būstą ir jį suremontuoti, jei tik jis pigesnis. Netgi 66 proc. respondentų, jei tektų rinktis, pasirinktų pigesnį būstą ir jį remontuotų, o ne pirktų brangesnį, bet jau gražiai įrengtą.