Lenkijos Mozūruose pradedami statyti prabangūs namai ant vandens

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Ežerų kraštų vadinami Lenkijos Mozūrai didina turistinį patrauklumą – nuo šiol svečiams siūlys ir prabangius namus ant vandens, sekdami itin išaugusiu gyvenamųjų laivų, vadinamų houseboatais, populiarumų. Namų statybas jau pradėjo viena laivų statykla, praneša Tvn24.pl. Namai bus patogūs ir ekologiški, žada statytojai.

Bendrovės, kuri stato pirmuosius tokius namus ant vandens, vadovas Michalas Szafranskis tikina, kad pirmuosius plaukiojančius namus jau bus galima pamatyti gegužę. Šie pastatai galės būti prišvartuoti šalia tinkamų pakrančių, prieplaukų. Jie statomi laivų statykloje Alėckos gyvenvietėje Šiaurės Lenkijoje. Pasak statytojų, toks namas kainuos pigiau, nei pastatyti stacionarų būstą.

Sumanymas statyti tokius namus, pasak M.Szafranskio, kilo dėl dviejų priežasčių: pirmiausia, turint tokį namą galima atostogauti vienumoje, toli nuo žmonių, ant vandens. Antra – tai gali tapti alternatyva perpildytiems Mozūrijos uostams vasarą.

„Ne paslaptis, kad vasarą uostai kartais taip persipildo, kad nėra kur prisišvartuoti. Šiems namams uostų nereikės: galima bus juos laikyti prie prieplaukų, net ir tinkamose pakrantėse, kur nėra didelio bangavimo. Šiuo metu teisės aktai leidžia pakrantėmis naudotis be jokių mokesčių ir sutarčių“, – teigė M.Szafranskis,

Statomi namai bus skirtingi: didesni – 11,5 m ilgio ir 3,9 m pločio, juose ketinama įrengti po du triviečius kambarius su voniomis, taip pat šiuolaikišką virtuvę, ir mažesni – 8,6 m ilgio ir 3,9 m pločio, skirti vienai šeimai.

Mozūruose praeitą sezoną tikra sensacija tapo houseboatai, kuriais galima ne tik plaukioti ežerais, bet ir juose gyventi. Anot M.Szafranskio, namai ant vandens vis dėlto skirti visų pirma gyventi ant vandens, o ne plaukioti, nors ir turi variklius. Tai esą ir yra pagrindinis skirtumas nuo gyvenamųjų laivų.

Namai ant vandens turės savo generatorius, bus aprūpinti didelėmis vandens atsargomis, todėl juose galima bus gyventi net savaitę nesinaudojant vandeniu ir elektra nuo kranto.

Išskirtinis dalykas – talpos, kurios kaupsis nešvarumai, negalės būti išpilamos į ežerą, jas teks perpumpuoti į specialias talpas.

Namai ant vandens yra itin populiarūs Nyderlanduose, Jungtinėse Amerikos Valstijose. Lenkijoje ši idėja dar tik pradedama įgyvendinti. Kol kas tokie namai čia nėra nuomojami.