Leidimai statyti – tarsi loterija

https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
https://www.supernamai.lt/ 8~614 1444 2 Lazdynų g. 21-111 , Vilnius Įmonės kodas: 302333597 Įmonės PVM kodas: LT100004691313
Kai statybininkai prieš savaitę pradėjo kirsti angas didžiuliams langams saugomame name šalia Vilniaus rotušės, kai kurie sostinės verslininkai net išsižiojo iš nuostabos. Jiems įsirengti vitrinų neleista kur kas menkesnės vertės pastatuose, rašo ,,Lietuvos ryto" priedas ,,Sostinė".

Istorinį pastatą Didžiojoje gatvėje 30, visai šalia Vilniaus rotušės, pastoliais statybininkai apdengė praėjusį savaitgalį – statybine technika čia buvo imtos griauti sienos didžiuliams vitrininiams langams, tai išvydę žmonės gerokai sunerimo.

Dienraščio duomenimis, apie naujas statybas sužinojusi savivaldybė iš pradžių paskelbė, kad montuoti įspūdingo dydžio langams Didžiosios gatvės 30-ajame pastate leidimų niekas nėra išdavęs, bet vėliau paveldosaugininkai paskelbė – viskas legalu.

Kai verslininkas Benas Gudelis nusprendė Gedimino prospekte atidaryti naują kosmetikos parduotuvę „KristiAna”, siekė, kad ji būtų patraukli klientams. ,,Nors pastatas 1940 metų statybos, o tokie Amerikoje paprastai griaunami, mums langų įrengti neleido, nes pastatas neva labai saugomas”, – prisiminė B.Gudelis.

B.Gudeliui keista, kodėl paveldosaugininkai vienus pastatus saugo taip akylai, o kituose statybininkams leidžia kone savavaliauti.

„Matyt, reikia kam nors pamokėti, kad duotų leidimus. Aš niekam nemokėjau. Esu pastebėjęs, kad jeigu nori tiesiog investuoti Lietuvoje pinigus ir ką nors sutvarkyti, niekam neįdomu. O su tokiu požiūriu mes, kaip karta, ateities kartoms nepaliksime nieko, tik sovietizmo mentalitetą”, – ,,Lietuvos rytui" kalbėjo B.Gudelis.

Apie dvejopus standartus anksčiau žiniasklaidai yra kalbėjęs ir iš pareigų šią vasarą atleistas buvęs Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinio padalinio vedėjas Rimantas Bitinas. Jis yra teigęs, kad Kultūros paveldo departamentas yra didžiulis baudžiavinis dvaras, kur nesiskaitoma su darbuotojų teisėmis ir interesais.

Pastate Didžiojoje gatvėje 30 veikia įmonė Diagnostikos poliklinika. Tačiau vitrinos iškirstos ne todėl, kad praeiviai grožėtųsi, kaip pacientui diagnozuojamos ligos.

Kalbama, kad čia duris atvers dar viena prabangių drabužių parduotuvė.